Trimatis Samsung hibridas arba kaip aš bandžiau televizorių…

tvmon14.jpg

Su televizija mano santykiai grynai platoniški – aš jos neliečiu, ji manęs irgi. Ir taip jau, paskaičiavau, beveik 18 metų. Jei turi kompiuterį, televizoriaus iš tiesų nė nereikia – nebent būtum toks prisiekęs tinginys, kad net nepajudini pelės pramogoms ar informacijai išsirinkti.

Žinoma, retkarčiais pasvarstau, ar nevertėtų išbandyti, bet kiek pasidomiu, tiek nerandu priežasčių: per analoginę – įstabioji žurnalistika ir visų nuvalkiotų šlagerių chorai, per skaitmeninę – mažumą įdomūs „atsarginiai“ kanalai, kenčiantys nuo pinigų stygiaus ir todėl labai neprofesionaliai sudėlioti. „Lietuvos ryto TV“ čia būtų išimtis, tačiau lrytas.lt man patogiau. Kabelinės TV taip ir nesugebėjau išsirinkti, nes visų jų skrajutėse prie kanalų parašyta „(rusų kalba)“. Neturiu nieko prieš Puškino ir Bulgakovo kalbą – Rusijos kanalus tik taip ir norėčiau matyti – bet Discovery ar National Geographic? Ne, ačiū!.. Na, o palydovinės varianto aš kažkaip nė nesvarsčiau.

Visa tai pasakoju, kad suprastumėte, koks aš beviltiškai tolimas „žydriesiems ekranams“. Daug ko nemoku ir nesuprantu. Nebūčiau ėmęs išbandyti Samsung TA750, jei tai būtų tik televizorius. Nesvarbu, kad su 3D akiniais ir daug visokių „super“, „ultra“, „mega“ technologijų. Tačiau naujasis (toks naujas, kad nei amerikietiškoje, nei lietuviškoje Samsung svetainėje net savo tinklalapio dar neturi) TA750, kaip ir jo didesnis variantas TA950 yra TV ir monitoriaus hibridas. Taigi…

Televizija braunasi ant darbo stalo

Abejingumas tradicinei televizijai tebėra labai retas dalykas, tačiau žmonės išties vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių, o santykinai kompaktiškuose mūsų būstuose kyla klausimas, ar verta „dubliuoti“ vaizdo plokštumas, jei kompiuterių monitoriai šiandien jau siekia 27 ar 30 colių (apie 76 cm).

Samsung TA750 bando rasti kompromisą – TV ir monitoriaus hibridą, kuris patenkintų visus informacijos ir pramogų poreikius viename įrenginyje. Planas atrodo taip:

 • Įmontuoti analoginės ir skaitmeninės TV tiunerį, kad, prijungus anteną, TA750 būtų galima naudoti kaip autonomišką TV.
 • Pateikti 1920×1080 HD gebą ir 3D televizijos galimybes, kad raiška ir funkcijos aprėptų viską, ką geriausio šiuo metu išspaudžia transliuotojai.
 • Sudaryti galimybes prijungti papildomus šaltinius per HDMI ar išorinį diską per USB, taip suteikiant ir vaizdo įrašo/archyvo galimybę.
 • Įdiegti vietinį tinklą (laidinis – integruotas, belaidžio anteną galima įsmeigti į USB), kad žmonės galėtų žiūrėti YouTube, Vimeo, Onion ar ką kitą per internetą.
 • Sukurti programėlių parduotuvę, kur vartotojas gali išsirinkti specialiai TV pritaikytas, patogesnes už naršyklę programas informacijos ar pramogų turiniui.
 • Pasiūlyti tikrą 3D vaizdą kompiuterinių žaidimų mėgėjams.

Visai neprastas planas, ar ne? Numatyta viskas – pilnas modernios TV paketas, tiesioginė interneto jungtis ir dar galimybė ne tik naudoti įrenginį kaip pagrindinį ar papildomą kompiuterio monitorių, bet ir žaisti jame su 3D akiniais.

Manyčiau, kad TA750 kūrėjų planas pavyko. Nesu visu 100% tikras, nes ne visas galimybes išbandžiau, bet tai, ką pamačiau, paliko gerą įspūdį.

TV eteriu, laidais ir internete

Eterio TV aš negalėjau išbandyti, nes TA750 komplekte nebuvo antenos, o aš stalčiuje tokio daikto „jei prireiktų“ nelaikau. Vietoje to įkišau tinklo laidą ir ėmiau dairytis, ką Samsung hibridas pasiūlys iš interneto.

Ekranas pasitiko programėlių „parduotuve“, kurioje programų nėra labai daug, tačiau tos, kurias bandžiau, buvo kokybiškos ir nemokamos. Vimeo neblogai pritaikyta televiziniam valdymui ir tipiškai TV interaktyvumo stokai: gali išsirinkti HD kanalą ir žiūrėti viską iš eilės, jei nori – turinys tikrai neprastas, tik „neteleviziškas“ ta prasme, kad labai intensyvus. Dauguma klipų yra trumpi – pasilenksi paglostyti katę ar nusisuksi paimti puodelį kavos ir pražiopsosi pusę siužeto. Gerai tik, kad šiame televizoriuje gali grįžti atgal ir pažiūrėti praleistas vietas.

HD vaizdo kokybė stulbinamai gera. Santykinai nedidelis 23 colių ekrano dydis su 1080p HD yra puikus derinys – vaizdas atrodo lyg atgijęs itin geros poligrafinės kokybės sieninis kalendorius. Po tokio į didelį TV ekraną nesinorės žiūrėti – man itin didelės įstrižainės televizoriuose vaizdas ir taip primena nenatūraliai išdidintą JPG paveikslėlį…

Samsung parduotuvėje galima rasti naujienų prenumeratų, įvairių informacinių ir socialinių programėlių. Daugeliui jų reikėtų pelės ar klaviatūros (TA750 mano belaidžiais įrenginiais nesugebėjo pasinaudoti), tačiau, tarkime, AccuWeather pati surado miestų sąraše Vilnių (pagal mano IP), tad dalis konfigūracijos atkrenta, jei programa yra pakankamai gudri.

Ar ras vietą?

TA750, kaip ir didesnis bei įmantresnio dizaino TA950, taiko ne tiek į pagrindinio, kiek į papildomo monitoriaus/TV vaidmenį. Jo pirkėjas tikriausiai būtų jaunas žmogus, šiaip naudojantis nešiojamąjį kompiuterį ir sunkiai berandąs savo kambaryje vietos televizoriui. Su naujuoju Samsung hibridu toks pirkėjas turėtų gauti viską, ko jam trūksta: didesnį vaizdo plotą darbui su grafika ar dokumentais, pasyvų TV per anteną ar kabelį, vaizdo klipus bei parsisiunčiamus filmus iš interneto (be kompiuterio, vien su nuotoliniu pultu), galimybę stebėti savo socialinius tinklus neįjungus kompiuterio ir – gal net svarbiausia – naują „tikro“ 3D pojūtį žaidžiant žaidimus.

Pastarąjį dalyką verta paminėti atskirai. Samsung hibridas turi vadinamąjį 2D/3D keitiklį: galimybę dvimatį vaizdą interpretuoti kaip trimatį. Kol žaidimas su 3D akiniais paplis (jei kada tikrai paplis), toks keitiklis išties reikalingas, mat „tikro“ 3D turinio kol kas yra itin nedaug. Keitiklio atliekamas darbas nėra idealus, tačiau daugeliu atveju žaidimams jis suteiks naują pojūtį. Kartais – gal ir galvos svaigulį…

Ateina išmaniųjų TV laikas?

Telefonai šiais laikas nebe skambučiams skirti, tad gal ir televizoriams jau laikas išaugti iš televizijos? Samsung TA750 yra pirmasis mano matytas pretendentas į išmaniuosius televizorius, ir jis tikrai nenuvylė. Labai geros kokybės vaizdas, stebėtinai galingas garsas, tinklo ir USB jungtys, dailiai padaryta programų parduotuvė ir nekomplikuota sąsaja…

Tiesa, aparatas turi ir trūkumų. Jame nėra įprastos monitoriaus VGA jungties, stovo aukštis ir kampas nereguliuojami, komplekte nėra antenos. Aš suprantu, kad anteną sunku pritaikyti kiekvieno vartotojo sąlygoms, bet be jos TA750 yra tarsi be elektros laido… Gaila, kad hibridas negali pasinaudoti klaviatūra ir pele – tradicinis nuotolinis TV pultas tikrai nepritaikytas išmanumui, o maniškis, be to, dar buvo ir su korėjietiškais užrašais ant mygtukų.

Budėjimo režime TA750 keistai cypė, kol visai neišjungiau iš elektros lizdo. Žinia, jis stovėjo prie pat kompiuterio, tačiau jei jis toks jautrus elektromagnetiniam spinduliavimui, tai vargu ar yra tinkamas šiuolaikiškam, technika perkrautam mūsų būstui.

Tiesa, nežinau ir įrenginio kainos. Niekur jos neradau. Spėju, kad su visomis jungtimis, vidine atmintine ir OS jis nebus pigus – bent iš pradžių. Pirmieji jo pirkėjai turės įveikti ir kainos barjerą, ir kai kuriuos kitus formato jaunystės pokyčius, bet gal būt galės ateityje pasigirti pirmieji įsigiję „potelevizinės“ kartos televizorių…

This entry was posted in testai and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

22 Comments

 1. Wa1DaS
  Posted 2011.5.14 at 14:32 | Permalink

  Toks televizorius, tai kaip skaityklė su naršykle – naudotis galima, bet malonumo nėra, nes žinai, kad turėjo būti geriau. Ir bus. Kada nors vėliau. Kokiame kitame įrenginyje.
  Dabar apie esamą:
  Programos yra, o OS kokia? Kam programas rašyt? Tik Samsung įrenginiams? Ar daug bus norinčių tai daryti? Duokit Android ar iOS (pagal skonį ir religines pažiūras), tuomet ir pasikalbėsim.
  Nesuderinamas su turima periferija? Negi Samsungas tikrai nori kankinti savo vartotoją ir versti jį pirkti tik su šiuo suderinamus priedus?
  Bet bent džiugu, kad yra tinklo jungtis – gal nebeilgai liko laukti, kol taps standartu. O VGA ir neturi būt – juk jau pasirašė susitarimą, kad atsisakys šios senienos, ar ne?

 2. Posted 2011.5.14 at 14:51 | Permalink

  FYI: šiais laikais televizoriai visiškai nekomplektuojami su kambarinėmis antenomis – jos juk beveik niekada nėra pakankamos. ar bent aš kai pirkau tokio neradau.

  o rimtai – reikia daugiau info apie periferiją – nėra galimybės naudoti Samsungo mobiliakų androidinių ar bent Bada OS’inių vietoj pultelio?

  klausimas apie seną gerą 2D: kaip žiūrėt Panoramą ar dirbt su Word’u, negi su akiniais? moka šitie telikai nemirgėti kai rodo normalų vaizdą?

  • vienastoks
   Posted 2011.5.15 at 17:27 | Permalink

   Analoginio TV man nepavyko patikrinti, nes neturėjau antenos, o dėl nuotolinio tai nežinau – teoriškai turėtų būti galima valdyti ir iš telefono, jei jis moka šio įrenginio komandas siųsti. IR yra IR…

 3. Posted 2011.5.14 at 16:45 | Permalink

  Samsung dideli TV turi viską tą patį: Internetą, youtube, vimeo ir tą pačią programų parduotuvę, 3D, galimybę prijungti kompą, telefoną per DLNA ar HDMI… Tai viskas identiška, tik ekrano dydis skiriasi, o ieškoti kambarinės antenos prie 21 amžiaus TV, tai tikrai reikia ilgokai būti TV nemačius… :D

  Beje, to pačio TV funkcija – kabelinės palaikymas šiandien yra vos ne pati nereikšmingiausia, nes realiai tas TV tėra ekranas, o jau grotuvai, žaidimų konsolės, telefonai ir internetas suteikia turinį. Skirtumas nuo PC tik tas, kad PC, telefonai ir tablets yra asmeninio naudojimo, o TV grynai tik pasidalinti foto, filmais ir kitu keliese. Kam jiems tas dydis reikalingas (taip pat ne kaip ištemptas paveikslėlis, nes jau seniai naudojama vaizdo lyginimo, upscalinimo technologija. Ir 1080p net iš arti atrodo gerai, žinoma, viskas mažesnės rezoliucijos baisokai, net 720p prasideda kvadratai..)

  • vienastoks
   Posted 2011.5.14 at 16:48 | Permalink

   Problema ta, kad televizorius turi antenos jungtį. Kita problema – kad be prijungtos antenos jis nieko nerodo. Tai ar aš kažką praleidau per tuos 18 metų, ar dabar priimta ten laikyti pirštą įkišus?

   • Posted 2011.5.14 at 17:41 | Permalink

    TV mažai būtų naudingas be interneto arba HDMI. :) Antenos jungtis kaip ir daugelis kitų (Svideo, scart) palikta kaip priedas arba grynai tiesiog palikimas. Juk kam mokėti tūkstančius už HD TV, ypač su 3D, jei ruošiesi žiūrėti SD formatus? Kurie iš esmės iš vis ant naujų ekranų nežiūrimi, nes jie tikrai atrodys baisiai.

    Geras pavyzdys, kad TV funkcija tame pačiame šiandienos „TV“ tėra tokia pat smulkmena kaip viena programėlė, kuria net ne visi naudojasi.
    http://farm3.static.flickr.com.....a0f2_b.jpg
    Realybė tokia, kad pats TV šiandien neatlieka jokios funkcijos, tiesiog yra didelis ekranas + 3D. Štai turinys ateina iš to pačio PC, interneto, telefono, žaidimų konsolės, grotuvų, internetinių TV kaip Boxee ir galbūt dar TV priedėlio. Skirtumas tik tas, kad yra didelis ekranas +3D ir galimybė tą patį žiūrėti, žaisti keliems vienu metu, dalintis savo foto, filmais, ko negali su vienam žmogui pritaikytu naudoti asmeniniu kompu/telefonu…

    Žodžiu, įdomiausia, kad liko tik žodis TV daikte, kuriame mažiausiai dėmesio tradicinei televizijai palikta. Ką patvirtina, kodėl jau keli metai iš eilės prie jokio TV nerasi jokių antenų, net stalčiuose tik pas močiutes jos galėjo užsilikti. Juk nepirkdavo niekas jų atskirai, o su TV gaudavo, bet tik ne 21 amžiuje… :)

    • Posted 2011.5.18 at 22:09 | Permalink

     Namie radau tą senovinę anteną – ragus. Dar pamenate sniegą? Dabar skaitmeninis sniegas jau 3D HD kino teatruose! :D
     http://farm4.static.flickr.com.....de30_b.jpg

     Ir dar kažkas svajoja taip žiūrėti „nemokamą“ TV su vielos gabalu ant tūkstančius kainuojančio 3D HDTV? :)

   • Posted 2011.5.14 at 22:24 | Permalink

    O tai kompą nusipirkęs, irgi prie LAN jungties pirštą pridedi, kad internetas atsirastu? :)

    Atsiprašau, bet straipsnis pasirodė, kaip iš kokio 19-to amžiaus laiku atkeliavusio žmogaus įspūdžiai, netikėtai atsidūrusio mūsų gatvėse, pilnose mašinų. Tie pradžioje paminėti 18 metų be TV nulėmė visą straipsnio toną..

    TV gali būti naudojamas ir ne tik žinių ar kitokių blevyzgų-šou žiūrėjimui. Ir FullHD kokybės filmai tikrai neatrodo kaip „skaitmeniniu zoomu“ pritraukti paveiksliukai. Monitoriai su TV tiuneriais – gan dažnas reiškinys, o ir patys telikai – iš esmės yra tie patys monitoriai. Programėlių ir kito funkcionalumo būvimas/nebūvimas (TV antenų – tai neliečia) – priklauso nuo TV klasės ir pagaminimo metų.

    Dar daugiau, dabar yra ir atvirkštinė tendencija, nei buvo aprašyta straipsnyje – kad žiūrėti visokius iš torrentų parsiųstus filmus, nebereikia kompiuterio. Aišku, tikriesiems kontuperastams tai nelabai taikytina, bet tokia tendencija tikrai yra – atsisakinėti „traidicinių“ kompiuterių kaip mediaplayeriu.

    • vienastoks
     Posted 2011.5.15 at 17:24 | Permalink

     Televizoriai keičia kompiuterius? Man naujiena. Gal lašelį teiginį pagrindžiančios statistikos? Nes pasipūtusį ir piktą komentarą bet kas gali parašyti. :)

     • Posted 2011.5.15 at 18:17 | Permalink

      Komentaras nebuvo piktas, o tiesiog šiaip – iš kažkokio nesusipratimo apie ką šitas straipsnis. ;)

      Mano pilna mintis buvo – „televizoriai keičia tradicinius kompiuterius, kas liečiasi media grotuvus“, o ne kad žmonės meta lauk visus kompus ir perka teleikus.

      Turėjau omeny visokius atskirus media grotuvus, HTPC, XBox ir kitokius media-daiktus, kurie jungiasi tiesiogiai prie TV, be jokių kompų. O ir patys televizoriai turi vidinius, dažnai pakankamus media-grotuvus, kad užtenka prijungti vien tik išorinį HDD, arba – NAS serverį, jeigu reikia integracijos su torrent’ais ar kitu gudresniu turiniu.

      Taip, tie smart-įrenginiai iš esmės yra tie patys kompiuteriai, tik šiek tiek apkarpyti, todėl ir parašiau, kad „atsisakinėja tradicinių kompiuterių“.

      Nežinau kokios čia statistikos reikia, bet ši media įrenginių rinka (įskaitant ir pačius televizorius) nėra visiškai jau tokia nišinė – užtenka paskaitinėti forumus ar naujienų grupes. Vieni iš tikro viskam naudoja kompus ir nesupranta, kam kažkokie kitokie pseudo-kompai. Tačiau kiti ar tai dėl savo nekompiuteristiškumo, ar tai kaip tik dėl techninio pažangumo – linkę labiau segmentuoti savo namų IT/media ūkį, perkant iš pirmo žvilgsnio siauresnės paskirties įrenginius, apeinant kompiuterius.

 4. Ric
  Posted 2011.5.14 at 21:34 | Permalink

  TV antenos niekada nebuvo komplektuojamos. Tai individualus dalykas. Kam kokios reikia. Vienam reikia vienokio stiprinimo kitam – kitokio, trečiam – kabeline.

  • vienastoks
   Posted 2011.5.15 at 17:24 | Permalink

   Nesutinku su „niekada“. Visi kadaise į namus pirkti TV buvo su antenomis. Tiesa, jie dar CRT kartos.

 5. Posted 2011.5.15 at 22:53 | Permalink

  Paskutinis išsigelbėjimas televizijei, televizorius hibridas. Visgi mažėjantis žiurovų skaičius lėmė imtis ryštingų priemonių televizorių industrijei. Bet ar tai padės ? Manau laikas parodys.

 6. Posted 2011.5.16 at 10:14 | Permalink

  Dėmsio vertas televizorius jau yra LT, o dėmesio vertos paslaugos kaip Netflix vis dar nėra.

 7. Veroniq
  Posted 2011.5.16 at 11:16 | Permalink

  Beje, kabelinė jei rašo rusų k., reiškia, kad papildomai rusų k. transliuoja. Bent ant mūsų teliko galima pasirinkt kalbą originalo ar rusų. Ir tie du minėti kanalai tikriausiai vieninteliai, kuriuos per TV galima žiūrėt kartą per savaitę :)

 8. Marijus
  Posted 2011.5.16 at 13:33 | Permalink

  Pas mane skaitmeninė tv veikia su paprasčiausia v formos antena be stiprintuvų, kažkur 70 signalo kokybė, bet čia nuo vietos priklauso, aišku kanalai nepritaikyti 16:9 standartui, tai žmonėms prideda 10-20 kg :).

 9. VanBuren
  Posted 2011.5.16 at 16:16 | Permalink

  Dėl filmų žiūrėjimo. Per PC mano filmų žiūrėjimai baigėsi su pirmuoju DVD kuris skaitė avi. Vadinasi tikrai daugiau nei 10 metų atgal. Beje miegamajam sėkmingai tam naudojamas netgi crt senelis TV. Švelniai tariant, malonumas žiūrėti filmą minimum 1.5 valandos sėdint ant taburetės prieš monitorių yra ganėtinai keistas…Laptopas ant krūtinės lovoj? Žiūrint filmą dviese su žmona???
  Kitam kambary filmus rodo normalus didelis LCD TV imantis srautą tiesiai iš PS3. Taigi ar tai BD diskas, ar tai avi dvd, ar galų gale Full HD siužetas, viską rodo normalus ne kišeninis LCD per PS3.
  Dėl antenos. Taip, anksčiau tos antenos būdavo komplektuojamos. Tik va bėda. Ne visi pirkėjai gyvena 4km atstumu nuo retransliavimo bokšto. Sakyčiau dauguma gyvena kiek toliau. Kuriems ta kambarinė antena padeda tiek pat, kiek ir numirėliui masažas. Ypač dabar kai prasideda DVB-T era, kuriai reikia dar kokybiškesnio signalo. Nes pats patyriau, kad su analogine TV vaizdą sakykim rodė kartais su nežymiu sniegeliu, o skaitmeninė tokiu atveju tiesiog trūkinėja. Tad logiška, kad jų jau senai gamintojai nededa.

 10. Agalis
  Posted 2011.5.16 at 19:08 | Permalink

  Na, jei nesi Tv mėgėjas, koks yra autorius, tai jo išsakyta pozicija labai teisinga,kad toks hibridas yra kaip tik tai, ko reikia. Bet reikia pasakyti, kad jei žmogus, toks kaip aš, mėgsta žiūrėti gerą kiną, tai žiūrėti jį, kaip čia kažkas gerai išsireiškė, užsidėjus ant pilvo moniką ar ant taburetkės, yra nesąmonė. Tada gal geriau yra pirkti kokį Smart TV, kad jau taip 2 in 1 norisi…

 11. Posted 2011.5.17 at 11:32 | Permalink

  Džiugai, klausimas ne į temą: lapkritį (http://www.nezinau.lt/pozityvu.....inklarasti) kalbėjai apie restartą už „mėnesio, dviejų o gal ir daugiau“. Kaip sekasi, ar tie planai jau pasikeitę?

 12. Posted 2011.5.20 at 15:41 | Permalink

  Na televizija seniai nenaudojama ir mano gyvenime. Nežiūriu nei filmų, nei žinių, nei jokių serialų, kadangi viskam yra internetas. Vienintelis dalykas, kuris dar pritraukia mane prie televizijos tai yra sportas, tačiau Lietuvoje jo transliacijos yra tikra prabanga… Asmeniškai su išmaniuoju televizoriumi dar susidurti neteko, tačiau, manyčiau, kad jie užkariaus rinką. Viena to priežastis nuolatinis visų paslaugų apjungimas į vieną visumą ir jų valdymas pasitelkiant kitus prietaisus, kuris mūsų gyvenimą turėtų paversti dar paprastesnį ir funkcionalesnį.

 13. Posted 2011.5.22 at 16:05 | Permalink

  Kam tas tv uztenka pc:) per ji viska gali ziuret;)

 14. Posted 2011.5.31 at 8:44 | Permalink

  Sveiki,

  Na neradau kur galima parasyti autoriui :) , bet as ne i tema. Gaila, kad autorius praranda entuziazma :)

  stebint archyvo skaicius 2007-2008 buvo patys produktyviausi straipsniais. Ir as juos skaitydavau su malonumu. Zinoma nevisus :)

2 Trackbacks

 1. [...] Trimatis Samsung hibridas arba kaip aš bandžiau televizorių… [Nezinau.lt] 2. Pepsi pristatė pardavimų automatų socialinį tinklą [Praeivis.lt] 3. Lygiagreti [...]

 2. [...] Neseniai prajuokino nezinau.lt įrašas apie panašų Samsung televizorių. Su televizija mano santykiai grynai platoniški – aš jos neliečiu, ji manęs irgi. Ir taip jau, paskaičiavau, beveik 18 metų. …komplekte nėra antenos. Aš suprantu, kad anteną sunku pritaikyti kiekvieno vartotojo sąlygoms, bet be jos TA750 yra tarsi be elektros laido… Pagal: nezinau.lt [...]