Svetainės pertvarka (I): Thematic ir 960 sistema

grid23

Pavasaris, nors oras lauke to dar nepatvirtina, artėja. Reikia tvarkytis namų ūkį – varganą nežinau.lt tinklaraščio išvaizdą ir, svarbiausia, spartą bei funkcionalumą. Visi, kas bandė čia palikti savo komentarą, žino, kad blogiau jau nebegali būti. Tvarkytis nutariau visiškai savarankiškai, nes turiu žinoti, kad „programuotojas“ ir „dizaineris“ bus visada pasiekiami, 24 valandas per parą. Kol kas šį kriterijų tik pats ir teatitinku. Kitas dalykas – jūsų pastabos ir patarimai. Jais tikrai pasinaudosiu, nes patirtis tvarkant svetaines labai jau skylėta.

Karkasas. Apžiūrėjęs įvairiausius WordPress šablonus ir jų karkasus, pabandymui išsirinkau Thematic. Jis lankstus ir funkcionalus. Vakar panagrinėjau kodą ir nusprendžiau, kad „dukterinį“ šabloną sugebėsiu suręsti.

Tinklelis. Naujiena bus ne tik karkaso naudojimas vietoje šablono, bet ir 960 Grid System tinklelio naudojimas (žr. iliustraciją). Dėl šio dalyko labiausiai abejojau, nes profesionalai sako, kad tinklelis labiau tinka prototipų kūrimui, o patį šabloną jis be reikalo riboja. Tačiau nusprendžiau, jei pavyks, laikytis 960gs, nes nepasitikiu savimi kaip padorias proporcijas ir erdves planuojančiu dizaineriu. Geras pavyzdys – tarpai tarp skilčių: 960gs tie tarpai yra 20-ies taškų pločio, kas man (dabar) atrodo kaip vertingo ploto švaistymas, tačiau faktas, kad didesnė erdvė suteikia išvaizdai lengvumo, tvarkos įspūdį ir sumažina vaizdinių šiukšlių kiekį.

Darbai. Darbus suskirsčiau į tris pagrindinius etapus:

 1. Karkaso testavimas. Testą sugalvojau įdomų: pabandyti perrašyti naudojamą ANSI Y šabloną, kaip dukterinį Thematic šabloną ir tuo pačiu pritaikyti jį 960gs tinkliukui. Jei pavyks, dar iki naujo dizaino kūrimo galėsiu naudotis Thematic privalumais, o tuo pačiu patikrinsiu, ar tenkina karkasas bei tinklelis. Jei nepatiks, dar galėsiu keisti karkasą į Aurimo rekomenduotą Hybrid ar kurį kitą.
 2. Maketo kūrimas. Kadangi tinklelis yra, tai naująją išvaizdą turėčiau be didesnio vargo sudėlioti Pixelmator programoje. Pagaliau galėsiu panaudoti naująjį nežinau.lt logotipą, kitus šviežesnius dizaino elementus.
 3. CSS ir bandymai. Jei pavyks išsaugoti nesudarkytą 960gs tinklelio struktūrą, tai ir CSS rašymas neturėtų viršyti mano sugebėjimų. Bandymams naudosiu Theme Test Drive įskiepį, kad neiškeptas iki galo blynas nebadytų jums akių.

Yra dar vienas lygiagretus funkcijų bei įskiepių diegimo ir spartos optimizavimo etapas, kuris prasidės vos įdiegus karkasą iki pat naujos svetainės versijos paleidimo. Šįkart ketinu rimtai padirbėti su laikmačiu, suderinamumo tikrinimo įrankiais ir įvairiomis naršyklėmis. Negaliu pažadėti 100% suderinamumo su Internet Explorer 6, bet veikiausiai ir į šią naršyklę teks atsižvelgti – iki šiol nežinau.lt sulaukia apie 13-14 tūkstančių apsilankymų (per mėnesį) iš ją naudojančių skaitytojų.

Aprašymas. Kai ką pradžiuginsiu, kai ką nuliūdinsiu – ketinu visus etapus periodiškai aprašyti. Kaip man sekasi, ką atradau, išmokau, ką pavyko padaryti. Tinklaraščių autoriams ir turintiems savo svetaines, tikiuosi, bus įdomu. Kiti gi galės „prasukti“. Rašau, kad matytumėte, jog tikrai bandau taisyti esamą padėtį. Ir dar dėl to, kad baigęs viską iš tų tekstų su papildymais ir iliustracijomis noriu sudėti pagalbinę elektroninę (PDF) knygelę, kurią galės parsisiųsti kiekvienas norintis.

This entry was posted in svetainė and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

13 Comments

 1. Posted 2009.3.23 at 18:07 | Permalink

  Tai tik belieka palinkėt sėkmės, nes čia toks juodas darbas. Beje, jei naudoji Firefox, tai tokiems darbams nerealiai padeda FireBug įskiepis. Dabar su šiuo dalykėliu net savo mergaitę mokau CSS subtylybių – smagu kai kažkokį pokytį matai iškarto (real time).

  • vienastoks
   Posted 2009.3.23 at 18:15 | Permalink

   Naudoju Firefox – dėkui už patarimą. Nors visada įsivaizdavau, kad FireBug yra labai sudėtingas dalykas, kurį patį reikia atskirai mokytis. :)

 2. Posted 2009.3.23 at 18:45 | Permalink

  Pats irgi lygiai taip pat įsivaizdavau. Net ir dabar naudoju tik CSS, na labai retai HTML redagavimui. Dėl CSS – tikrai nieko mokytis nereikia, nes valdymas intuityvus, pats įskiepis „stengiasi padėti“ :)

 3. Posted 2009.3.23 at 18:52 | Permalink

  Thematic tikrai geras pasirinkimas – neseniai ir aš ant jo persirašiau visą CSS bei šiek tiek patobulinau.

 4. Posted 2009.3.23 at 23:29 | Permalink

  „Visi, kas bandė čia palikti savo komentarą, žino, kad blogiau jau nebegali būti.“
  Bandom ? :)

 5. Mindauqas
  Posted 2009.3.23 at 23:39 | Permalink

  O mobili versija bus???…

  • vienastoks
   Posted 2009.3.24 at 8:52 | Permalink

   Matyt teks daryti. Pernelyg mažai dar turime telefonų su rimtomis naršyklėmis, o mobilusis internetas plinta.

 6. Posted 2009.3.24 at 8:13 | Permalink

  na pats savimi nusivyliau.. per darbus visai pamiršau tave, Džiugai. šiuo metu neturiu projektų :) na, kadangi aprašinėsi šį darbą – jau nebesisiūlysiu tai daryti, tačiau jei reiks patarimo, pagalbos – būtinai rašyk :)

 7. Posted 2009.3.24 at 10:09 | Permalink

  niekaip nesuprantu kaip ten su tuo twiter. jau kuri laiką feedDemone laikau smulkmės rss srautą http://twitter.com/statuses/us.....020217.rss , bet niekaip negaunu jokių naujienų. Gal kam nors irgi tokių nesklandumų yra.

  • vienastoks
   Posted 2009.3.24 at 10:40 | Permalink

   @Padazas

   Kaip matyti paspaudus RSS nuorodą, ji veikia. Kartais Newsgator lėtai pasičiumpa kai kuriuos srautus. Jei nepasikeis situacija, reikės ką nors galvoti – gal sujungsiu abu smulkių naujienų srautus ir nukreipsiu per FeedBurner?..

 8. Mindauqas
  Posted 2009.3.24 at 13:09 | Permalink

  Dėl mobilios versijos: ne (tik) nearšyklėse problema, o duomenų srautas – kartais ant puslapio ir 2 Mb sunaudoja, o taip norisi komentarą parašyti, jeigu nori atsakymą paskaityti, vėl tie patys 2 Mb… Plius lėtai krauna, na ir kitos su tuo susijusios problemos.

 9. Posted 2009.3.24 at 14:50 | Permalink

  Šiaip dirbant su css ir xhtml labai praverčia ir kitas Firefox įskiepis Web-developer. Rasit: http://chrispederick.com/work/web-developer/

  Beje pats ruošiuos WP rinktis hybrid ar thematic.

 10. Paulius
  Posted 2009.3.25 at 10:55 | Permalink

  Sėkmės darbuojatis. Darbo etapus būtinai aprašyk, tikrai bus įdomu paskiatyti kaip tau sekasi ;).

One Trackback

 1. By Fosron.lt atsinaujina! | fosron.lt on 2009.4.26 at 12:06

  [...] idėjų pasiskolindamas iš Google Images paieškoje rastų vaizdų. Taip pat, kaip ir kolega vienastoks, temą „užvilkau“ ant WordPress temų karkaso, tik aš naudoju Hybrid, nes jis man pasirodė [...]