Socialiniai tinklai (4): Badoo

badooh10

Pasakojimų apie socialinius tinklus kolekciją šiandien papildo Vaidoto pristatomas, tikriausiai daugeliui nė negirdėtas tinklas Badoo. Tuo pačiu noriu priminti visiems, pasižadėjusiems parašyti apie One, Frype, Draugą, Klasę, Netlog, LinkedIn ir kitus, kad rašinukų dar nesulaukiau. Siūlau paskubėti, kol infliacija prizo nesuvalgė. :)

Badoo – minimalistinis ir paprastas bendravimas

Visus savo 22,5 gyvenimo metų nemėgau rašyti įžangų į savo rašliavas, tai praleidęs visus šiuos formalumus skubu Jums papasakoti apie lietuvio akiai nematytą pavadinimą badoo.com.

Kas tai?

Tai turintis savo veidą ir kryptį globalus socialinis tinklas. Jis ypatingas savo minimalistiniu dizainu ir funkcijomis.

Istorija.

Badoo.com įkurtas vos prieš du metus ir jau turi daugiau nei 13,7 mln. vartotojų. Šį socialinį tinklą sukūrė mažas būrelis jaunų, „toli matančių“ programuotojų. Tokios sėkmės per tokį trumpą laiką turbūt nesitikėjo nei vienas iš jų.

Nuo pradžių…

Tik surinkę savo naršyklėje badoo.com pamatysite keliolikos žmonių nuotraukas, prie kai kurių bus informacija apie naujų nuotraukų skaičių. Tai atsitiktiniu būdu parodomos nuotraukos, tarp kurių vieną kartą teko matyti ir save. :) Nuo šių žmonių galite pradėti savo kelionę po badoo pasaulį arba iš karto pereiti prie registracijos.

badooreg01

Registracija standartinė ir nereikalaujanti suvesti savo šeimyninių padėčių, tikslo šiame tinklalapyje, ūgio, svorio ar panašių antraeilių dalykų. Juos galima užpildyti/redaguoti jau prisijungus.

Anketa yra bevertė, jei joje kitas žmogus neras apie jus informacijos ar jūsų nuotraukų. Anonimiškumą mėgstantiems asmenims – badoo ne vieta. Badoo žmogaus anketoje svarbiausia vieta yra vartojo nuotraukos, kuriose turi būtinai matytis žmogaus veidas. Sistema automatiškai atpažįsta Jūsų nusiųstas nuotraukas ir net pasako, kad nuotraukoje ne Jūs. Jei vartotojas neturi įsidėjęs nuotraukos, tai jos vietoje rašo: „<Petras> must be hiding from the police…“. Vartotojo nuotraukos ir asmeniniai duomenys yra vietos, kurios griežtai kontroliuojamos. Savo kūrybą, draugo gimtadienio nuotraukas/video, išgyvenimus ar šiaip „debesėlius” galima surašti/įkelti į savo įrašus (entries). Įrašai (entries) – tai lyg blog’o įrašai, į kuriuos gali rašyti, įkelti nuotraukas bei video. Be to, jei nutraukoje yra keletas žmonių, tai juose gali pažymėti kitą badoo vartotoją ir ta nuotrauka automatiškai atsiras ir kito vartotojo anketoje.

Bendravimas

Badoo turbūt vieni pirmųjų įdiegė messenger‘į. To link visai neseniai žengė facebook ir kiti socialiniai tinklai.

badootalk10

Draugai.

Tai ne tas tinklas, kuriame galite atrasti visus klasiokus ar kiemo draugus (kaip one.lt), taip pat, tai ne tas tinklas, kuriame gali parašyti laišką Kanye Westui, Paris Hilton (kaip myspace.com) ar Giedrei Rusytei (kaip frype.lt). Tai paprastų mirtingųjų tinklas, kuriame svarbiausia BENDRAVIMAS. Čia nėra VIP narysčių, dovanojamų širdelių, aplikacijų ar panašios pelną administratoriams nešančios nesąmonės. Savo veidą badoo sukuri savo įrašais, nuotraukom ir video. Tik nuo to priklauso ar tu būsi įdomus badoo pasauliui ir savaime suprantama, nuo to priklauso ar surasi čia daug naujų draugų.

Badooiečiai.

Tai žmonės iš viso pasaulio. Per trumpą laiką man teko bendraut ir su pietų amerikiečiais, ir su azijiečiais, ir su europiečiais, ir su afrikiečiais. Tai daryti yra nepaprastai įdomu dėl mūsų skirtingumo. Iš pradžių būdavo keista, kad skiriasi net mūsų humoras, požiūris į žmonių santykius, narkotikus ir t.t. Badoo žmonės (nors gal labiau tiktų – badoo žmonės, su kuriais aš bendravau) nepaprastai draugiški ir šilti, kuris kiekvienas būtinai pakvies aplankyti jo šalį bei pasiūlys pastogę. Lietuviai turėtų iš šių žmonių pasimokinti kaip reikia reklamuoti savo šalį.

+++

 • Badoo.com MILŽINIŠKAS privalumas prieš kitus tinklus – jokios reklamos, jokių reklaminių skydelių, jokių AdSense, jokių reklaminių laiškų, jokių konkursų su rėmėjų užsleptom reklamom.

++

 • Patogumus naudotis – aukščiausia klasė! Nekilo klausimų registruojantis ir bandant bendraut su kitais vartotojais.

+

 • Neapkrautas dizainas.
 • Žmonės iš viso pasaulio.

-

 • Kūrėjų „įdomios“ žinios apie Lietuvą. Būnant neprisijungus kažkodėl viskas rusų kalba ir visada reikia perjungit į anglų. Taip pat, kūrėjai mano, kad mūsų sostinė ne Vilnius, o Vilnyus. Su kitais miestais taip pat „nesublizgėjo“: Klaipeda, Shyaulyai, Panevezhis.
 • Skirtingos laiko juostos. Tai žinoma ne badoo problema, bet norint pabendraut su kito kontinento žmonėmis, teks arba vėliau eiti miegoti, arba tai daryti anksti ryte.

Išvados

Esu ar buvau užsiregistravęs visuose populiariausiuose Lietuvos ar užsienio socialiniuose tinkluose, bet matau daugumoje jų daugiau trūkumų nei privalumų. Badoo man kitoks. Čia mane pavergė žmonių paprastumas, bei pats portalo minimalizmas. Man patinka gauti kvietimą atvykti į Pekino olimpines žaidynes, patinka, kai pietų amerikietė sako „Atvarau į Europą, tai gal susitinkam kur nors Paryžiuj“, patinka, kai sako „Taivane tu tarp merginų būtum labai populiarus, nes taivanietės eina iš proto dėl aukštų, lieknų vakariečių“, patinka jausti pavydą, kai hondūrietė sausio mėnesį sako „susirašysim vėliau, nes varau į paplūdimį pasidegint”, net patinka prašymai išversti dainą „O ryčka ryčka“ į anglų kalbą, nes Lenkijoj ji populiari tarp jaunimo, tik va niekas nesupranta žodžių.

Man tai patinka.

Vaidotas

Straipsnių seriją remia interneto prekybos centras Pigu.lt! Viskas, kad nereikėtų vaikščioti paskui prekes. Tegu jos ateina pas jus!
This entry was posted in internetas and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

14 Comments

 1. pijus
  Posted 2008.6.10 at 20:01 | Permalink

  Kolkas sprendžiant iš aprašymų šis tinklas atrodo patraukliausias ;]

 2. Posted 2008.6.10 at 20:19 | Permalink

  Minimalizmas man visad patiko, užskaitau. :)

 3. Posted 2008.6.10 at 20:45 | Permalink

  Gal geriau neversti tos Ryčkos į anglų kalbą, nes lenkai pasibaisės, kokia banali ši daina…

 4. Posted 2008.6.10 at 21:01 | Permalink

  Na nežinau, aš iš savo draugių pasakojimų susidariau nuomonę, jog Badoo pilnas Italų, prasidedančių su betkuo :DD

 5. Justasimus
  Posted 2008.6.10 at 21:49 | Permalink

  Nors pirmą kartą girdžiu Badoo, bet skamba visai patraukliai. Manau visuose socialiniuose tinkluose turėtų būti minimalizmas. Juk susirenkama ne tam, kad aiškintis 2000 funkcijų, o paprastam bendravimui, atsipalaidavimui. O ten lietuvių daug? :)

 6. Posted 2008.6.10 at 22:13 | Permalink

  Dingo ta reklama gale, baigėsi pinigai?:)

 7. vienastoks
  Posted 2008.6.10 at 22:16 | Permalink

  @Silas:

  Mano aplaidumas – pamiršau pridėti. :(

 8. Posted 2008.6.10 at 22:24 | Permalink

  Tai ištrink mano šiuos komentarus :)

 9. Posted 2008.6.10 at 22:37 | Permalink

  Lietuviu ten nedaug. Ir aciu dievui :)

 10. Monika
  Posted 2008.6.10 at 23:00 | Permalink

  Straipsnis puikus, nes ji perskaicius, is karto uzsimaniau uzsiregistruoti badoo.com :)

 11. Posted 2008.6.11 at 3:33 | Permalink

  Jap, sprendziant is aprasymo, sio tinklapio (kuris man buvo negirdetas iki siol) dar nepaliete „debilizmas“ :D Ir komercijos nematyti… :) Geras straipsnis, beje.

 12. Posted 2008.6.11 at 10:06 | Permalink

  Pirmas socialinis tinklas, kuris sudomino.

 13. Posted 2008.6.12 at 16:36 | Permalink

  Sudomino, žiauriai sudomino

 14. ono
  Posted 2008.6.13 at 17:12 | Permalink

  „@Silas“

  Hahaha :):)