RSS asistentas FeedHub

Apie FeedHub perskaičiau dar praėjusį mėnesį, bet pats bandžiau labai ribotai, dėl to, kad šiai RSS atrankos tarnybai netinka mano OPML failas – mano RSS prenumeratos yra lietuviškų ir angliškų tinklaraščių mišinys, o FeedHub veikia tik su anglų kalbos tekstais. Bet apie viską iš pradžių…

Jei skaitote labai daug RSS prenumeratų panašiomis temomis, tai tikriausiai pastebėjote, kad dalis informacijos kartojasi. Tai viena. Kita – toli gražu ne visi tinklaraščių įrašai yra vienodai įdomūs. Man, pavyzdžiui, įdomios beveik visos naujos interneto tarnybos, tačiau mielai praleisčiau pirkimo-pardavimo, investicijų į naujus projektus ataskaitas ir panašiai. Tas pats ir su technika: monitoriai įdomu, televizoriai – nelabai. Kitiems gal visiškai atvirkščiai. Aš jau nekalbu apie lietuviškų tinklaraščių RSS – daug atiduočiau, jei kas nors iš bendro Blogas.lt srauto išrankiotų šiukšles, azartinių lošimų įrašus ir visokius „saiberdankus“.

Deja, asmeninio asistento neturiu, o su Yahoo Pipes! ar kitomis tarnybomis didelės sėkmės nepatyriau. FeedHub bent jau teoriškai turėtų pagelbėti su prenumeratomis anglų kalba. Iš esmės tai yra „apmokoma“ (nors niekur neteigiama, kad dirbtinio intelekto) RSS filtravimo tarnyba, kuri iš pateikto OPML sąrašo atrenka tik tuos įrašus, kurie jums įdomūs.

Įdomumą ji sužino pagal jūsų vertinimus ir nuostatose nurodytas temas. Mokslams reikia laiko, todėl FeedHub pirmą naudojimo savaitę gali pateikti per mažai įdomių straipsnių. Būtent per mažai, nes besimokydama ji labiau linksta prie minimumo, o papildomų rašinių prideda pagal jūsų simpatijas.

Neturėjau tiek laiko žaisti su tarnyba, bet gal dar pabandysiu. Galų gale, mano interesai angliškuose šaltiniuose ne taip jau sudėtingai ir nusakomi. Lietuviškus vistiek teks laikyti atskirai, nebent kieno nors šviesus protas sukurs analogą mūsų gimtąjai kalbai. Siūlau išbandyti FeedHub, ypač jei jums nėra mirtinai svarbu perskaityti viską, ką esate užsiprenumeravę. Tik perspėju, kad prenumeratų turi būti daug – įdėję kelias (kaip aš iš pradžių), gausite vos vieną kitą įrašą per dieną.

This entry was posted in internetas, organizacija, rinktiniai. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

One Comment

  1. Posted 2007.10.9 at 19:10 | Permalink

    Tikriausiai labai jau daug pas tave tų prenumeratų. Kolkas užtenka lietuviškų, ir tai vos spėju (ne paslaptis, bet didžiają dalį sudaro nežinau.lt įrašai :)