Personalizuota Google paieška

Google inžinierius pristato paieškos naujovę – galimybę pertvarkyti paieškos rezultatus, pridėti savo pastabų ir įtraukti papildomas svetaines. Kadangi visa tai matosi tik pačiam vartotojui, tai naudos nedaug – net neatsimenu, kada paskutinį kartą Google esu ieškojęs to paties ir man būtų pravertęs rezultatų perstumdymas. Tiesa, galimybė peržiūrėti kitų pastabas gali būti vertinga. Pavyzdžiui, radote naują e-parduotuvę ir norite pažiūrėti, ką apie ją rašo žmonės. Nors tokiems atsiliepimams šiuo metu yra specializuotų svetainių. Žiūrėsime – gal iš SearchWiki ilgainiui išsirutulios koks nors Digg atitikmuo? (Google)

P.S. Su mano paskyra Google SearchWiki dar neveikia. Bet ir Gmail šablonai porą dienų vėlavo, tai nesistebiu.

This entry was posted in video and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

5 Comments

 1. Posted 2008.11.21 at 14:44 | Permalink

  Pas mane veikia angliškoj versijoj. Manau iki Lietuvos dar ilgai keliaus. Mes dar net „Suggest“ neturim.
  Veikia dar irgi keistai. Įvedus pirmą frazę, turėjau galimybę tvarkyti paieškos rezultatus, bet žodį buvau parašęs su klaida ir kai paspaudžiau ant siūlomo žodžio, naujų rezultatų tvarkyti nebegalėjau.
  O naudinga šita funkcija gali būti, pavyzdžiui, rašant kokį nors darbą, kur didelę laiko dalį atima informacijos paieška. Tarkim gali vieną dieną skirti tinkamų šaltinių paieškai ir susižymėjimui, o kitą dieną, įvedęs tą pati raktinį žodį, jau gali dirbti su rezultatais.
  Be abejo, yra ir kitų būdų tokiam darbui, bet kuo daugiau galimybių, tuo smagiau.

 2. Posted 2008.11.21 at 16:10 | Permalink

  Veikia ir pas mane. Tik dėl to „isa tai matosi tik pačiam vartotojui“ tai nėra tiesa. Nes matau kad nežinau.lt Picked by Silas and Ramunas.
  Kai rašai komentarą kažkokiam rezultatui „Make public comment“. Ir patį pirmą kartą įspėją „viską ką darysi su vertinimais tai bus public, galvok ką darai“ ar panašiai.

  Kam veikia paieškokit „nezinau“ pažiūrėkit ar matosi mano komentaras.

 3. Posted 2008.11.21 at 16:24 | Permalink

  Na, naudos tai tikrai, kad nedaug.

 4. Posted 2008.11.21 at 16:52 | Permalink

  @Šilas: Matosi, paspaudus „See all notes for this SearchWiki“ apačioj. Šiaip vertinimai ir komentarai matosi visiems, bet tik paspaudus tą nuorodą. O pačių rezultatų išdėstymo tau kitų vertintojų veiksmai neįtakoja. Čia tas turėta omenyje.

 5. Posted 2008.11.21 at 17:59 | Permalink

  Neišbandžiau dar šios paieškos…

One Trackback

 1. [...] savaitę daugiausiai šurmulio sukėlė personalizuojamų Google paieškos rezultatų startas, nors ne iki galo aišku, kodėl kilo tokios aistros: juk iš esmės tai užrašinė pačiam sau, [...]