Perliukai #389

Porceliano skardinės

Ne vienas meno projektas yra įrodęs, kad ir šiukšlės gali būti estetiškos. Šios porceliano „skardinės“ – įdomus pakaitalas tėvų ir senelių lėkštėms indaujoje. Ne tokios funkcionalios, bet juk nesvarbu…

Gera žinia tiems, kas nori turėti patogų ir atskirą priėjimą prie interneto resursų iš darbastalio: dabar Prism jau turi versijas ir MacOS bei Linux. Aš jau pripratau prie Gmail ir Google Reader ant darbastalio.

Nedaug mūsų turėjome Hewlett-Packard skaitmeninius fotoaparatus – ši sritis nebuvo pati sėkmingiausia kompiuterijos gigantei (gerokai anksčiau iš jos pasitraukė ir Apple). Dabar skelbiama apie gamybos nutraukimą. Aparatai gal dar bus gaminami, bet jau kaip „privatus ženklas“ kažkurioje Tolimųjų Rytų firmoje.

Buvau pražiopsojęs įdomią Google Earth naujieną: atsirado naujas papildomai įjungiamas sluoksnis, kuris rodo palydovų matomą debesų sluoksnį virš planetos. Dabar jau tikrai niekas nebetrukdo įsigyti projektorių, pasisamdyti dailių merginų ir transliuoti savo orų prognozę!

Pranešimą apie naujuosius Moore dėsnį paneigsiančius hafnio 45 nanometrų procesorius gavau vienu metu iš Intel JAV ir Lietuvoje. Jie ne tik galingesni – atsisakius švino ir halogenų gamybos procese, tikimasi sumažinti lustų „pėdsaką“ gamtoje. Procesoriai talpins iki 820 milijonų tranzistorių, pirmieji su šia technologija pagaminti Xeon ir Core 2 Extreme lustai turėtų pasirodyti jau kitąmet.

Svetainė Ask500People leidžia kiekvienam atlikti nedidelį sociologinį tyrimą, į kurį atsako lankytojai iš pačių įvairiausių pasaulio šalių. Sakoma, kad marga, nesusijusi minia gali geriau spėti perspektyvas, nei netgi patyrę ekspertai. Galima patikrinti.

Tikriausiai jau girdėjote pranešimų, kad Adobe ketina paleisti savo vaizdo redagavimo tarnybą internete. Ji net vadinama „online Photoshop versija“, nors bent jau pradžioje tikrai tokia nebus. Norėčiau pažiūrėti, kaip vartosi kelių šimtų MB CMYK failas, apdorojamas per internetą…

Šaltiniai: Crave, Download Squad, Engadget, Neatorama, Techmeme, The Presurfer, Webware.

This entry was posted in grandys. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

3 Comments

 1. vonioje
  Posted 2007.11.12 at 16:40 | Permalink

  Taisau – tyrimas, kurio respondentų atrankos nevaldai, negali būti vadinamas sociologiniu. Žurnalistiniu – gal :)

 2. Posted 2007.11.13 at 0:36 | Permalink

  Kaskart perskaitęs apie Prism bandau su ja susidraugaut ir kaskart nematau to ką tu toje programoje matai.

  Pvz.: pasidarau Gmail. O kaip man po velnių žinot kada atėjo laiškas? Kas 5 min atsidaryt langą ir pažiūrėt? :-/

  Beje, tikiuos ateityje jie pridės MinimizeToTray funkcionalumą, nes dabar tenka naudoti išorinę programą (4t tray minimizer)

 3. Povilas
  Posted 2007.11.13 at 9:31 | Permalink

  http://www.splashup.com/ kazkas labai panasaus i photoshop