Neskubėkite siųstis Windows Vista SP1


Creative Commons License photo credit: rodolfohernan20

Ne, tai ne propaganda prieš Vista. Veikiau jau atvirkščiai – galimas dalykas, kad daugeliui vartotojų SP1 papildymas pagaliau išspręs suderinamumo, stabilumo ir kai kurias patogumo naudoti problemas. Perspėjimas reikalingas tiems nekantruoliams, kurie puolė/ketina pulti siųstis SP1 savarankiškai, vos išgirdę apie priedo išleidimą (jis jau „eteryje“ antra diena).

Pirmosios reakcijos į SP1 nėra itin palankios. Tiksliau, jos mišrios, bet, kaip pastebi Engadget, nepatenkintųjų balsai visada geriau girdisi. Iš dalies tie nepatenkintieji patys yra kalti. Taip, SP1 sukėlė nemažai problemų dėl garso ir vaizdo plokščių tvarkyklių darbo ir sistemos stabilumo, bet gal nereikėjo siųstis ir diegti tą priedą? IT Gallery paaiškina, kodėl.

Visų pirma, tai neapsimoka „logistiškai“. Per Windows Update automatiškai išplatinami priedai yra 65 ir 125 MB dydžio (atitinkamai x86 ir 64 bitų OS). Siunčiantis gi tenka siurbti 450 ar 745 MB failą.

Nepamirškite, kad Microsoft viską žino apie jūsų sistemą, todėl Windows Update tyčia nesiunčia SP1 į sistemas su problemiškomis tvarkyklėmis. Jei negavote SP1 automatiškai, tai neverta diegti patiems. Nebent tikėtumėtės patys sutvarkyti visas po diegimo iškilusias problemas.

Jei įdiegus SP1 kai kurios kompiuterio plokštės nustojo veikusios arba pradėjo veikti prasčiau, verta iš naujo parsisiųsti jų Vista tvarkykles ir įdiegti dar kartą. Jei kas iš nekantrumo buvo bandęs bandomąsias SP1 versijas, turi jas pašalinti prieš diegiant galutinę SP1.

Visus patarimus nurašinėju, nes pats nenaudoju Vista. Būtų įdomu ir naudinga, kad įdiegę SP1 pasidalintų savo patirtimi. Ypač gauta nauda po priedo įdiegimo.

This entry was posted in patarimai, programos and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

28 Comments

 1. Tomas
  Posted 2008.3.20 at 16:24 | Permalink

  Naudoju Vsita x64 Sp1 ir kolkas jokiu problemu nematau

 2. Posted 2008.3.20 at 16:28 | Permalink

  Na… Per naktį parsisiunčiau, ryte susiinstaliavau, bet nieko regimo, ar gero, ar negero, nepastebėjau. Tiesa, kol kas dar neišbandžiau wireless`o. Bet iš pirmo žvilgsnio, kaip ir veikia viskas :)
  Dar pastebiu mažyyyyyyyyyyyyyyyytį spartos padidėjimą atveriant vistos langus. Bet gal mant ik rodosi :)

 3. Nedas
  Posted 2008.3.20 at 17:22 | Permalink

  Turiu Vista x64 ir nei vakar, nei siandien update nesiulo parsisiusti SP1 :)

 4. RmG
  Posted 2008.3.20 at 18:36 | Permalink

  Buvau suinstaliavęs Vista SP1 (kai tik pasirodė) į hp pavilion nešiojamąjį. Viskas veikė idealiai, tik kiek trūko bendros spartos.
  Todėl po mėnesio perėjau prie Windows XP :):D

 5. Posted 2008.3.20 at 18:53 | Permalink

  Dalinuosi patirtim: vakar instaliavau į du kompus, stacionariam kilo problema su garso draiveriais (realtek ac’97), užteko per Device Manager padaryti Uninstall ir vėl rankiniu būdu instaliuoti draiverius, parsisiųstus iš realtek svetainės. Toliau viskas čiki. Biškelį grybauja messengeris prieš savo startą, bet čia jo problemos ir tiesiog reikia jį perinstaliuoti.

  Su nešiojamu kompu garso netikrinau, čia jau bus matyt vėliau. WIFI niekur nedingo, vaizdas vietoj, sparta padidėjo tiek pačio kompo veikimo, tiek mano vietinio tinklo.
  Aš siunčiausi per update funkciją, vienam kompui svėrė ~79, kitam ~69 MB.

 6. tomas
  Posted 2008.3.20 at 19:49 | Permalink

  siaip pagreitejo failu kopijavimas/trynimas exploreryje. Nebeliko to „preparing to copy“. Vista x64 Sp1

 7. Akimirkoje
  Posted 2008.3.20 at 19:53 | Permalink

  Aš gal ne apie pačią Vištą, bet tebunie – komentaras po nuotrauka: „no, it’s not Vista, it is Windows XP Ultimate Edition… Sweet isn’t?
  “ Įrašą apie Vištą apipavidalina XP? :D Gal ir atsitiktinumas, bet man tokia ironija patiko :D

 8. Posted 2008.3.20 at 22:46 | Permalink

  Aš tai išvis naudoju Linux ir neturiu jokių problemų su Microsofto vištom:)

 9. Posted 2008.3.21 at 0:14 | Permalink

  Paulius, ar nesupranti, kad čia kalba eina apie Vista, o ne apie Linux . Linux šitoje vietoje yra Offtopic
  Žmonės nori pasidalint savo patyrimais naudojant MS Vista, o tu kiši savo trigrašį .. =)

  Aš nors ir naudoju Mac OSX/LINUX, bet nelendu Windows vartotojams į akis ir neteigiu jiems savo nuomonės. Tiesa pasilieku sau teisę kartais juos pavadint idiotais …

  Kai MS Windows turi 90% market share’o .. sunku kažką kalbėti ..

 10. Posted 2008.3.21 at 9:19 | Permalink

  Vat visai neseniai isidiegiau Vista 64 su SP1. Iki SP1 buvau ja tik bandes, bet kadangi nepatiko tai grizau prie xp, dabar vel pabandymui isidiegiau, tik as ne diegiau vista o tada instalinau sp1, o i vista setupa integravau sp1 ir tada isidiegiau (girdejau, taip maziau bedu buna). Na ispudziai kolkas neblogi, istaise nemazai klaidu, ir HDD pastoviai nebuna ant 100proc apsuku :) Dar pratestuosiu, paskui ziuresiu ant ko likt :)

 11. Posted 2008.3.21 at 10:31 | Permalink

  Kestaz, teisingai, tik gal ir vadint idiotais nelabai gražu, nes pvz. aš mielu noru naudočiausi OSX, jei būtų lišnų finansų tam. Dabar gi prioritetas pas mane kitiems dalykams, nemanau, kad dėl tampu idiotas :D

 12. crux
  Posted 2008.3.21 at 12:23 | Permalink

  Naudoju 32 bit SP1, jokiu problemu, pagreitejo uzmiegimas/pabudimas, failu kopijavimas. Taip pat issisprende mistine problema – kompiureiui pabudus is sleep rezimo, issijungdavo bluetooth’as. Dabar jau viskas gerai :)

  Kompiuteris Dell Inspiron 1521 (daugiau info google.com ;-)

  PS: neissisprende tik viena problema. Kai ijungi filma per Windows Media Center, veliau bandant ziureti filma per WMP isijungia screen saver’is, nepaisant WMP nustatymu. Sprendimas paprastas – restart.

 13. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 12:10 | Permalink

  Jeigu kas neismanote apie windows operacines sistemas,tai neskelbkit propogandu kad serviso paketai gali sugadinti sistemu darba.Butina zinoti kad pilnas parsisiustas SP1 skirtas yrasyti tik y svariai tik ka yrasyta sistema kol joje dar neinstaliuoti jokie draiveriai(ta prasme jeigu jus perasete windowsus galit rame sazine rasyti parsisiusta Vista SP1).O jeigu norit atnaujint jau veikiancia sistema y SP1,tai tik per Windows Update,ir nekils jokiu problemu.O geriausia parsisiusti pacius windowsus jau su integruotu paketu,taip kaip visi jau naudoja XP su integruotu SP2 ir giria,vai kokie puikus windowsai!Palaukit kai bus Vista su integruotu SP2 taip pat bus saunus windowsai,nors pats jau ysirases vista su integruotu SP1 ir galiu tik geru zodziu atsiliept,ko negalejau pasakyt apie vista kai nusipirkau orginalu diska tik ka jam isejus!

 14. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 12:21 | Permalink

  P.S.Prisiminkit,o geriausia ysirasykit pirmuosius windows XP(jei dar isvis kur tokius rasit) be jokiu serviso paketu,ir nedarykit update,paziureciau ka tada pasakytumet apie XP,vieni gliukai buvo,visada pirmas blynas prisviles,paprasciause neturetu microsoft taip daznai isleidinet naujas operacines sistemas ir tokiu budu pelnytis is ju eksperimentuojant.Va atidirbtu sistema iki galo,paskui kokius 5 metus tegu jie experimentuoja savo troboj su savo PC,o tik paskui isleistu jau normaliai veikianty produkta,tada ir nebut obydna moket pinigus uz toky produkta.

 15. vienastoks
  Posted 2008.3.22 at 12:25 | Permalink

  Arunas »

  Hmm. Ne taip jau prastai išmanome apie tą Windows. Žr. čia:
  http://www.eetimes.com/news/la.....=206905001
  Pilnas internetas SP1 problemų. Bet smagu, kad tau viskas gerai.

 16. Vilmantas
  Posted 2008.3.22 at 12:42 | Permalink

  naudoju Vista Ultimate x86, tai greicio skirtumas su xp SP2 yra ir netoks mazas, bet tik 512MB RAM’o pas mane, todel kas jau naudosit, tai tik x32 arba x64

 17. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 12:44 | Permalink

  Matai’vienastoks’,labai dar daug kas priklauso is kokiu detaliu pats PC sutvertas,jei pigutes,tai gliuku bus visada(piguciu detaliu gamintojai net biosu nesugeba normaliu pritaikyt),taip pat reikia nepamirsti kad dauguma ysirasineja Vista,nors aisku ji ir tinka,bet paprasciausia jei vadinama motinine plokste(taip pat vaizdo ir garso)yra (Disigned for XP),tinkamai vista sistema tikrai nedirbs(Ta jau atidirbes savo kailiu)Todel pats visas detales(net ir monitoriu bei klaviatura)susipirkes ir susidejas su uzrasu(Certified For Windows Vista).Todel ir nematau vargo ir galiu tik pasikartot,kad reikia ismanyt apie sistemas o tik paskui rekaut,cia ne koks juostinis magas…

 18. vienastoks
  Posted 2008.3.22 at 12:51 | Permalink

  Arunas »

  Galėčiau tau pridėti nuorodų ir apie Vista sertifikavimą, dėl kurio kilo skandalas (ypač dėl Vista Capable), bet jei skaitai naujienas, tai jau matei.
  O rėkauji kol kas čia tik tu vienas. :|

 19. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 13:09 | Permalink

  Nesakiau to kad tu cia rekauji,tik siaip parasiau sy posaky,o Capable nuo Certified pats zinai kuo skiriasi.Taipogi jeigu koks nors sklepas uzraso Certified tai dar nereiskia kad taip ir yra.Dauguma firmu vos tik isleidus Vista,pasipelnymo tikslais uzdedavo sy uzrasa.Ir kaip jau sakiau (bent jau as taip darau) pigesnes pagrindines plokstes nei 800lt. nesiulau deti kad PC dirbtu normaliai.Ir vistik kad ir ysidejas tokia nepige ASUSo plokste vistiek vargau su biosais kol pagaliau padare tikamus…Jauciu kolega kad pats ir nemazai kerti,manau butai ydomus pasnekovas.

 20. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 13:19 | Permalink

  Vilmantas>>

  Teisingai to neginu,griecio skirtumas tarp XP ir vistos is kart pastebimas,del to man XP ir geriau patinka,bet turejus ilgai Vista ysirasius vel XP kazkaip jau pasijunti senoveje,vien tik del estetines isvaizdos

 21. Arunas
  Posted 2008.3.22 at 13:36 | Permalink

  Vilmantas>>

  32 bitu versija ir yra x86

 22. Chionsas
  Posted 2008.3.22 at 18:29 | Permalink

  Vista Ultimate 64-bit.
  Sudėjau SP1 kai tik viešai pasirodė. Gali būti, kad yra koks nors pagreitėjimas, tačiau nežymus.
  Niekas nesugriuvo, dirbam kaip ir anksčiau =)
  Patenkintas šiaip.

 23. Arunas
  Posted 2008.3.23 at 16:19 | Permalink

  Vista Home Premium x64
  Be sp1 is hardo y harda kopijuodavo iki 58mb/s,su sp1 kopijuoja iki 90mb/s.

 24. wld
  Posted 2008.3.23 at 22:36 | Permalink

  3 kompai, is ju 2 su x64. visi veikia be problemu. papildomo nieko neinstaliavau. pastebejau greitesni darba, greiciau uzsikrauna ir issijungia. ir taip buvau gan patenkintas vista, o dabar visai gerai veikia.

 25. Algirdas
  Posted 2008.8.30 at 15:03 | Permalink

  Vistą x64 bet kokios mosties galima nemokamai parsisiūsti iš čia:http://rapidshare.com/users/4PAUYU/

  Siūstis tik versiją Vista x64 SP1 rus-eng 8 in 1 activated !
  Per daugiau kaip 12 metų naudojimosi kompu išbandžiau daugybę piratinių Vindows versijų, bet tik ši dirba absoliučiai be jokių „gliukų“. Net Vindows XP kaip antroji atsarginė OS viename harde tapo nereikalinga! Anksčiau nė trupučio dėl atsirandančių „gliukų“ negalėjau užturbinti proco, dabar gi be papildomo proco aušinimo tiesiog pastačiau 3200 Mhz ir viskas laksto be mažiausios problemos!

  Athlon 5600+@3224 Mhz, Gigabyte GA-MA790X-DS4, 4GB 800 Mhz RAM PQI corp., geForce 8600 GT, Samsung 320 Gb SATA II, Vista x64 Ultimate + Vista x64 Home Premium viename harde.

  Athlon 5600

 26. vienastoks
  Posted 2008.8.30 at 15:45 | Permalink

  @Algirdas:

  Geriau piratinės nesisiųsti. :)

 27. laurynas
  Posted 2009.6.8 at 19:05 | Permalink

  o kokio konkreciai reikia draiveio windows vistai ultimate?

 28. Posted 2009.11.28 at 11:09 | Permalink

  Na, aš kai įsirašiau windows vista x86, man buvo problema su updates, parsiuntė keletą draiverių, o service pack taip ir nesiruošė parsiųsti, man trūko spartos ir stabilaus kompiuterio darbo, todėl nusprendžiau pats parsisiųsti service pack 1, parsisiunčiau, instaliavau ir veikė viskas idealiai, tačiau po kiek laiko visgi man susidrožė tie vista, pradėjo RAM valgyti nežmoniškai daug, tai parsisiunčiau w7 ir dabar labai patenkintas tuo kūriniu :)