Neįpareigojantys žaidimai

talismania04

Nemačiau nė vieno lietuviško tinklaraščio, rašančio apie „casual“ tipo žaidimėlius. Žaidimų patarėjas kartais užsimindavo apie vieną-kitą, bet kiti tai rašo tik apie „hardkorą“ – GTA IV, įvairiausias šaudykles ir kitus „penkiasdešimties dolerių“ žaidimus. Logiška – ši žaidimų rinka yra didžiausia, technologiškai pažangiausia, ji gali pasiūlyti įdomiausių siužetų, įspūdingiausių vaizdų ir daugiausiai adrenalino. Be to, ji skirta tam, kas dažniausiai apie žaidimus skaito – jauniems žmonėms nuo penktos klasės iki magistratūros.

Žiūrint iš HC žaidimų perspektyvos „casual“ žaidimėliai, įskaitant ir visas kortas, pridedamas su Windows, yra visiškas niekalas. Tačiau ir šioje žaidimų grupėje būna įdomių projektų, o ir šiaip ji nėra labai maža – nepaisant to, kad jie išleidžiami be jokios rinkodaros ir reklamos, nepaisant to, kad kiekvieną jų internete galima žaisti nemokamai, pajamamos iš „casual“ tipo žaidimėlių per metus siekia 2,25 milijardo dolerių. Kadangi jų leidyba yra sukoncentruota 4-5 stambių firmų rankose, ne taip jau blogai joms tas verslas einasi. Žymiausių vardai tikriausiai bus girdėti: GameHouse, RealArcade, BigFish, PopCap, Zylom

Kai pradėjau šiek tiek dažniau juos žaisti ir kai kuriuos netgi pamėgau, pagalvojau, kad tai natūralus laiko tėkmės procesas – į senatvę visi suvaikėjame. Bet kadangi nepraradau noro domėtis ir žaisti „rimtus“ žaidimus (bet tik noro, laiko tam neberandu), tai veikiausiai besikeičiančias pramogas lemia ne amžius, o užimtumas.

Lentynoje turiu kelis net neišpakuotus žaidimus. Ketinau juos žaisti ir iki šiol labai noriu, bet bijau laiko įsipareigojimų. Kai prisimenu, kiek valandų-dienų-savaičių mano gyvenime yra suriję Diablo, Baldur’s Gate ar Fallout, suprantu, kad nebegaliu sau leisti prabangos pasinerti į žaidimą tokiam ilgam laikui.

Tai kas belieka? Žinoma – „casual“ žaidimėliai. Jų epizodai trunka nuo kelių iki keliolikos minučių, pasileidžia jie santykinai greitai, vietos užima nedaug, o žaidžiant internete – išvis neužima. Siužetai jų paiki, animacija – vaikiška, atradimų – nulis, galvosūkių schemos standartinės („surink tris į eilę“ ir pan.), adrenaliną varo nebent laikmatis. Tiesa, internete galima varžytis ir su kitais, bet dažniausiai tik rezultatais, o ne tiesiogiai.

Vaizdžiai tariant jie yra žaidybintis greito maisto atitikmuo. Bet jei yra svetainių ne tik apie aukščiausio lygio restoranus, bet ir apie „junk food“, tai gal gali būti tinklaraštis ir apie šiuos naivius neįpareigojančius žaidimėlius? Mielai parašyčiau apie tuos, kuriuos išbandau. Tik noriu paklausti, kur tai geriau daryti – čia pat nežinau.lt, ar atskirame tinklaraštyje? Patarkite komentaruose – kaip pasakysit, taip ir bus.

This entry was posted in internetas, programos and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

12 Comments

 1. Vytautas
  Posted 2008.5.4 at 14:13 | Permalink

  Aš manau, kad patogiau būtų, jeigu rašytum čia. Kažkaip geriau, kai viskas vienoj vietoj :)

 2. Posted 2008.5.4 at 15:05 | Permalink

  Aš tai visada už specializaciją. Tik ar neatsitiks taip, kad pamatysi, kad tai užima per daug laiko ir tai bus antras Poseidonas?

 3. Posted 2008.5.4 at 15:05 | Permalink

  Nebloga idėja, mes gal vėliau ją įgyvendinsim. :) nes šiaip tikrai nemažai yra tokių „vienos dienos game“, kur gali užsikabinti, bet tik valandai ar dienai…

  Gymnast: http://www.topzone.lt/forumas/.....ndows.html
  Bionic Commando: http://www.topzone.lt/forumas/.....ndows.html – šitas visas full game

 4. Posted 2008.5.4 at 15:06 | Permalink

  ai ir dar šitas visų kitų game killer :D tik mokamas…
  http://www.topzone.lt/forumas/.....tynls.html

 5. vienastoks
  Posted 2008.5.4 at 15:26 | Permalink

  @Erkanas:

  Veikiausiai čia ir rašysiu. Padarysiu temą „Poilsis“ ir dėsiu retkarčiais. Čia jau ir taip marga – bus dar margiau. :)

 6. Posted 2008.5.4 at 16:51 | Permalink

  Žiūriu ant žaidimų patraukė kažkaip :) Sakyčiau geriau čia, kad būtų.

  Iš šitų mažų mano 2 mėgstamiausi – Zuma Deluxe ir Cradle of Rome. Kartais net per daug laiko atima :)

 7. Posted 2008.5.6 at 12:05 | Permalink

  Kažkada buvau labai susidomėjęs tokiais žaidimais (tiesa tik nemokamais). Vėliau netgi puslapį sukūriau ( http://www.nemokamaszaidimas.lt ). Deja dabar jau keletą mėnesių nebeatnaujinų.

  Jeigu būtų susidomėjusių galėčiau turbūt surasti nemokamą žaidimą pagal daugelio skonį.

 8. vienastoks
  Posted 2008.5.6 at 12:12 | Permalink

  @Arturas:

  Šaunus projektas – neužmesk. Bent po vieną per savaitę įdėk. Papildysime vienas kitą, jei ką. :)

 9. Posted 2008.5.8 at 21:23 | Permalink

  na negerai parašei visai – užsižaidžiau negyvai :D

 10. Posted 2008.5.16 at 10:58 | Permalink

  http://www.minigames.lt – mano nedidelių žaidimų svetainė, kurioje dedu rastus patikusius žaidimukus. Sumanymas buvo, kad siūlytų visi prisiregistravę, bet nepasiteisino – pasirodo, nieks siūlyti nenori, nori tik ateit, rast ir žaist.

 11. Posted 2008.6.23 at 3:41 | Permalink

  Patiko man „casual“ vertimas. Anksčiau vis galvodavau, kaip teisingai tai išverst į lietuvių kalbą :)

 12. Posted 2008.8.19 at 17:39 | Permalink

  Yra tinklaraštis apie neįpareigojančius žaidimus: http://www.cfgames.info :)

3 Trackbacks

 1. [...] neįsipareigoję žaidėjai (pvz., vienastoks), [...]

 2. [...] „neįpareigojantys žaidimai“ laikomi varganais kompiuterizuotų mitologinių karų giminaičiais, būtent jiems priklauso [...]

 3. By Xbox vietoje Windows? on 2009.7.22 at 12:35

  [...] dominuoja jau šiek tiek vėstančios šaudyklės; strategijos ir žaidimai vaidmenimis internete; neįpareigojantys laisvalaikio žaidimėliai. Dvi pastarosios grupės gali būti iškeltos į internetą visiškai, [...]