Mobiliojo tinklo košmaras

p2pmob29.png
Absoliučiai neturiu laiko rašyti. Net keista. Tačiau ir vakuumo nesinori. Todėl pasistengsiu į tinklaraštį įdėti ne tiek ilgų tekstų, kiek trumpos, bet vertos apsvarstyti ir susimąstyti informacijos. Vieną tokį, gal kiek netikėtą, bet šiaip jau logišką statistikos gabalą radau GigaOM – tarp 5% JAV intensyviausiai naudojančių mobilųjį ryšį vartotojų pats intensyviausias srautas – P2P (torrentų ir pan.) siuntimas. Įdomu tai, kad net vidutiniam mobiliojo ryšio vartotojui P2P dalis siekia 21% duomenų srauto (antrojo 2009-ųjų ketvirčio duomenys).

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mobiliojo ryšio operatoriams reikia koncentruoti dėmesį į internetą, metant į šalį visokias vaikiškas „nemokamas SMS“ arba „premijas už įeinančius“ (telefonai yra smulkmė duomenų naudojimo požiūriu). Mobiliųjų įrenginių, aktyviai naudojančių interneto srautą, daugės valandomis. Senutė 3G tikrai nebepatrauks (jau dabar kartais per Omnitel 3G vakarais orų informacijos telefone nebegaliu atnaujinti, reikia jungtis per Wi-Fi), jei yra pinigų struktūrinėms investicijoms – dabar geriausias metas merkti juos į 4G/LTE techniką. Tikiuosi nereikės gailėtis, kad turime tik tris mobiliojo ryšio operatorius…

This entry was posted in internetas, komunikacijos and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

8 Comments

 1. Posted 2009.7.29 at 15:34 | Permalink

  Situacija įdomi. Tačiau taip kategoriškai ir karštligiškai sekti JAV pavyzdžiu nereikėtų. Pradžiai bent apsiuostyti, kas Lietuvoje darosi ir kur link viskas eina. Dažnai vartotojų poreikiai būna visai kitokie. Kaip pavyzdys, Lietuvoje masiškai siunčiami SMS, kai tuo tarpu kitose šalyse jie nėra populiarūs ir niekada tokie nebuvo.

 2. zhee
  Posted 2009.7.29 at 15:43 | Permalink

  Deja Lietuvoje judama kita kryptimi- nutarta apkarpyti tokiems P2P megejams interneto greiti. Jei uzfiksuoja, kad naudojamasi torrentais, iskart sumazinamas greitis ir ramu. tinklai toliau veikia. Nezinau, galbut ne abu operatoriai taip daro, taciau temos autoriaus naudojamas- tikrai. O ko gi jus tikejotes? ;)

 3. Posted 2009.7.29 at 15:46 | Permalink

  O visokius Skype ir kitus IM klientus kartais neskaito už p2p? Juk jie paremti būtent šia technologija..

 4. zhee
  Posted 2009.7.29 at 18:23 | Permalink

  Butent. Ne vien torrentai yra P2P.

 5. danas
  Posted 2009.7.29 at 20:17 | Permalink

  Super!

  Va čia ir išlindo tele2 ausys. Kiek jie klientų besiruošiančių daug uždirbti ir nieko nemokėti už parsisiunčimą media pririnko! Jokie omniai ir bitės neprilygs.

  Babkes susirinksim, nepergyvenkit.

  BR, Bele2

 6. Galva neneša
  Posted 2009.7.29 at 20:26 | Permalink

  „Absoliučiai neturiu laiko rašyti. Net keista. Tačiau ir vakuumo nesinori.“
  Išvada: Absoliuti ir nevaldoma priklausomybė :(
  Siūloma surišti rankas už nugaros, kad nebūtų įmanoma ką nors rašyti nei naršyti.
  Tą patį siūlau ir šių eilučių autorei.

 7. Bomber
  Posted 2009.7.29 at 21:26 | Permalink

  Hmm.. Bitės 3G man visada pakanka įprastam naršymui per telefoną..

 8. Posted 2009.7.30 at 2:25 | Permalink

  Ne visi smartphone’us turi

  O tiek kur su noškėm nemanau, kad labai internete sėdi.