Linux patarimai #8

Po ilgokos pertraukos nežinau.lt vėl pasirodo Linux patarimai.Kaip išvengti didžiausios spragos jūsų Linux serveryje aprašo The How-To Geek tinklaraštis. Išjungsite tiesioginį prisijungimą administratoriaus (angl. root) teisėmis per SSH.

Tuo tarpu Lifehacker jums pasakoja apie terminalą. Jeigu jums nusibodo nuolatos atidarinėti naują terminalo langą kiekvienai naujai programai čia sužinosite kaip tai išspręsti pasitelkiant GNU ekrano pagalbą.

Perskaitę dar vieną patarimą sužinosite kaip „rankiniu“ būdų įdiegti Tomcat 6 Ubuntu aplinkoje. Informacija pateikiama suprantamai ir paprastai bet kuriai vartotojų kategorijai. Belieka nukopijuoti kodo eilutės ir pasiskaitinėti aprašymus ką jos daro.

Yakuake – įdomi programėlė, palengvinanti jūsų darbą su terminalu. Su šia programėle išvengsite nuolatos atidarinėjamo terminalo lango – programa siūlo akimirksniu pasirodantį terminalą, kuris atlikęs savo darbus pats pasislepia, o antrą kartą veikia taip pat greitai. Visas šis darbas atliekamas vienu mygtuko paspaudimu.

Ekrano vaizdų turas po naująją Ubuntu „Gutsy Gibbon“ versiją. Aš, asmeniškai, nieko joje ypatingo nepamačiau ir neatradau.

Lifehacker apžvelgia kitas `Buntu dalis. Šįkart į akiratį pakliuvu Kubuntu 7.10 ir Ebuntu 7.10 bei Xbuntu 7.10. Daugelis sako, kad Ubuntu geriausia, tačiau gal taip nėra? Galbūt, jūsų poreikiai kitokie? Jei norite atsakyti į šiuos klausimus pasižvalgykite po šį aprašymą.

PCWorld žurnalo tinklaraštis domisi ar esate pakankamai drąsus (Gutsy), kad pakeistumėte savo OS į Linux. Neblogas palyginimas ir aptarimas, verta perskaityti neapsisprendžiantiems, galbūt, šis rašinys jus paskatins pereiti prie Atvirojo kodo.

Puikus patarimas besidomintiems internetiniai serveriais. Kaip pasidaryti savo? Kaip susikonfigūruoti DNS? Kaip įrašyti Apache/PHP paketus? Kaip sukonfigūruoti duomenų bazes MySQL? Ir kaip įrašyti pirmąją savo TVS (turinio valdymo sistemą)? Į visus klausimus atsakymus rasite Jazzz1s tinklaraštyje.

Didžiulė dalis žmonių pasilieka prie Windows operacinės sistemos vien dėl to, kad negali atsisakyti Adobe Photoshop ir kitų produktų. Tai tikrai didžiulė problema, bet po truputį galime ją išspręsti. Radau vieną neblogą patarimą kaip Photoshop CS2 ne tik įsirašyti bet ir naudoti Linux aplinkoje. Nors daugeliui nepatinka emuliuoti programų per WINE, tačiau kol kas kito, geresnio patarimo nepavyko rasti. Informacija detaliai aprašyta ir pateikiama su ekrano nuotraukomis.

Dar vienas patarimas – kaip panaikinti Ubuntu užsikrovimo vaizdą. Turėtų būti aktualus smalsuoliams, kurie visada svajoje sužinoti, kas vyksta kol OS kraunasi darbui.

Šiai savaitei tiek, nepažadu, kad ši straipsnių serija bus ir toliau tokia nuosekliai (neskaitant paskutinės pertraukos), tačiau ateityje tikiuosi Linux entuziastams teikti kuo daugiau informacijos – visos operacinės sistemos vertos vienodo dėmesio, nesvarbu ar tai Linux ar tai Windows ar MacOS (su šia turime šiek tiek daugiau problemų, nes nė vienas nesame bandę, todėl sunku atrinkti geriausią ir įdomiausią informaciją skaitytojams, galbūt ateityje viskas pasikeis).

This entry was posted in patarimai, programos, rinktiniai. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

14 Comments

 1. Posted 2007.11.6 at 18:08 | Permalink

  Čia jau greičiau ubuntu patarimai, nei Linux…

 2. Ričardas
  Posted 2007.11.6 at 18:27 | Permalink

  Mano žiniomis, Ubuntu populiariausia, o gal klystu? Tuo pačiu ir patarimai gaunasi labiau Ubuntu :)

  O tu naudoji ne Ubuntu? Stengčiausi atkreipti dėmesį?

 3. DziNNy
  Posted 2007.11.6 at 19:41 | Permalink

  O pats naudoji Ubuntu? :) Šiaip ji populiariausia, bet yra ir kitų. Pasistenk kada apžvelgti kelias, gal palyginti. (:

 4. Posted 2007.11.6 at 20:53 | Permalink

  Matai Linux patarimai turėtų būti skirti ne populiariausiai distribucijai, bet linuxiškiausiai .) pvz Slackware.

 5. Posted 2007.11.6 at 22:04 | Permalink

  Eimantas: šitoje vietoje labai suklydai. Slackware yra labiausiai nelinuxiškas linuxas :) kodėl? todėl, kad sistema nors ir turi linux kernelį, tačiau architektūra yra paremta BSD :) o ir išvis šiais laikais tikriausiai yra gnomiškiausias ar kdeiškiausias linuxai, nes dažniausiai linuxus skiria – custom applicationai ania? :) o konsolė/GUI daugiau mažiau visur vienoda :)

 6. Posted 2007.11.6 at 22:30 | Permalink

  kubikas – žinau, kad slackware yra labiausiai bsd-like sistema (nuo jos perėjau prie FreeBSD .) turiu ligotą potraukį slackware sistemos diegimo procesui.

  Kažkuris vienas mano pažįstamas minėjo, kad linux sistemos skiriasi įdiegimu ir paketų valdymo sistemomis.

  Todėl manau linux patarimus būtų galima pradėti nuo LFC (linux from scratch) įdiegimo ir savo distribucijos darymo. Būtų smagu, ne?

 7. Posted 2007.11.6 at 22:47 | Permalink

  Eimantas: o jo – pritarimas :)aš ir iki šiol labai daug dalykų darau konsolėje, vien nuo tų laikų kai naudojau open/free bsd ir slackware, nes nežinau kaip atitinkamus veiksmus reikia daryti su GUI :) šiaip pastebėjimas taiklus – čia ubuntu guide. Aš asmeniškai Ubuntu esu tik viena akimi matęs, nes nekenčiu Gnome, todėl naudoju Kubuntu, o ten viskas dar kitaip :)
  Žodž, Ričardai – laukiam Linux from scratch guide :)

 8. vienastoks
  Posted 2007.11.6 at 22:52 | Permalink

  Eimantas »

  Ne – Linux patarimus reikia pradėti ne nuo politiškai korektiškiausios versijos (juolab, kad ir dėl jos neina sutarti), o nuo tos, kuri populiariausia ir dažniausiai siūloma naujiems vartotojams. Realiai tai dabar yra Ubuntu.

 9. Posted 2007.11.6 at 23:19 | Permalink

  vienastoks, gerai, dėl populiarumo pritariu, tačiau šitie patarimai yra vos ne programų naudojimo gidas. pasigendu linux istorijos, veikimo filosofijos, branduolio veikimo aprašymo ir pan. žemo lygio rašliavų. suprantu, kad tokiems dalykams nėra paklausos, tačiau duodant prastą analogą: norint išmokti kalbėti, reikia mokėti abėcėlę, nesvarbu kokia kalba.

 10. Dummas
  Posted 2007.11.6 at 23:22 | Permalink

  Žodžiu – Debian :)
  Bet kaip sakė vienas linux review’eris – „Ubuntu is not just like another linux distribution(?), it is new idea.“; Na bet vistiek malonu susilaukti dėmesio, ir dar nemenko, ne iš linux’istų rato.
  „Daugelis sako, kad Ubuntu geriausia, tačiau gal taip nėra?“ – kelneris tas pats, tik grafinė aplinka kitokia; Daugiau galimybių? Nebent ‘eye-candy’; Supraščiau, kad kalba būtų apie architektūrų klausimą; O čia būtų visai įdomu; Aišku, reiktų normalaus review, o ne „ai, na čia per sudėtinga“ ir pan.

 11. vienastoks
  Posted 2007.11.6 at 23:24 | Permalink

  Eimantas »

  Nebūtinai. Juk nereikia C++ tam, kad Worde įdėtum lentelę, nors ta kalba jis suprogramuotas.

 12. Posted 2007.11.6 at 23:38 | Permalink

  kernelis parašytas plain C (bent pradžioj) :-) ++ nėr :) anyway, istorija ir filosofija, su programavimo kalba nei kiek nesusiję… Eimantas turbūt nori pasakyti, kad kiekvienas vartotojas žinantis kaip patalpinti į Wordą lentelę žino ir kas yra C: diskas. Analogiškai ir paradoksaliai, tas kas OpenOffice žino kaip tai padaryti nežinos kas yra /dev/hda0 :)

 13. vienastoks
  Posted 2007.11.6 at 23:47 | Permalink

  kubikas::lt »

  Hmm. Apie šituos dalykus nežinau.lt buvo rašyta. Nekaltinkit iš pradžių neperskaitę bent 2000 straipsnių šioje svetainėje. :)

 14. Posted 2007.11.6 at 23:57 | Permalink

  vienastoks: Niekas nekaltina gi :-) čia toks eilinis kelių žodžių misanderstandingas, išrutuliojęs sveiką diskusiją :)

  P.S.: Aš skaičiavau, kad reiktų ištisų trijų-keturių parų perskaityti visą nezinau.lt, tad nesirįžtu :)

One Trackback

 1. By Linux patarimai #9 : nežinau.lt on 2007.12.13 at 11:33

  [...] Linux patarimai #8Linux patarimai #7Linux patarimai #6 [...]