Kas suryja interneto srautą iš tikrųjų?

YouTube's Bad UI Decision
Creative Commons License nuotraukos autorius: duruk

Pirmiausiai pabandykime atsakyti į šį klausimą patys, be statistikos – taip, kaip įsivaizduojame? Iš nuogirdų, IPT skundų ir šiaip žinių atrodytų, kad seka turėtų būti tokia: 1) torrentai ir kiti P2P siuntiniai, 2) video, 3) svetainės, 4) paštas, 5) radijas. Teiginiai, kad neva P2P siuntimas „užkemša“ internetą buvo patvirtinti kai kurių JAV IPT (Comcast) bandymų riboti šį srautą vartotojams. Tačiau kaip yra iš tikrųjų?

O iš tikrųjų šiuo metu daugiausiai srauto suryja būtent vaizdo siuntimas internetu. YouTube, Joost, Hulu, BBC ir kiti kanalai. Didžiausių apkrovų metu 70% srauto sudaro HTTP užklausos, iš kurių net pusė yra nukreiptos į „funny video“. Net valinskovizijos ir nekviestos meilės nublanksta prieš tokį populiarumą.

GigaOM rašo, kad P2P srautas iš viso tesudaro tik 20% interneto srauto. Tai nemažai, bet tikrai nepavadinsi „kamščiu“, užkemšančiu interneto linijas. Ir tas P2P srautas yra pasiskirstęs labai netolygiai: 10 procentų vartotojų sunaudoja 80 procentų srauto, iš kurių tikri torrentų maniakai, vos 0,5% suryja 40%. Na, o 80% nuosaikių vartotojų pasitenkina mažiau nei 10-čia procentų srauto. Galime laikyti, kad tie 0,5% yra stambūs mazgai arba centriniai failų šaltiniai P2P tinkluose.

Darbe didžiąją įmonės duomenų srauto dalį tikriausiai sudaro interneto radijas. Kadangi administratoriai pyksta radę MP3 failų serveryje, dauguma kolegų muzikos klauso tiesiai iš interneto. Kiekvienas kabinetas groja savo, tai susideda į nemažą srautą. Po to tikriausiai eitų svetainės ir paštas.

Kadangi pats torrentais nesinaudoju, tai namuose apie 80% srauto sudarytų HTTP (įskaitant kokius 5% video), o likusius – paštas, Skype ir Usenet. Videofenomeno nesuprantu – daugiau kaip 2-3 klipų per dieną neperžiūriu, nes laiko nėra. Tai kas yra didysis YouTube vartotojas? Nuobodžiaujantys biudžetinių įstaigų darbuotojai?

This entry was posted in internetas, komentarai and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

11 Comments

 1. Aurimas
  Posted 2008.5.1 at 11:50 | Permalink

  2-3 klipai per dieną tai gana daug. :)

 2. Posted 2008.5.1 at 12:30 | Permalink

  Žiūriu klipą per savaitę, jei ne rečiau. Bazinis internetas… :)

 3. Posted 2008.5.1 at 15:03 | Permalink

  Aš tai torrentus dažnai naudoju, tad jie tikrai suvalgo nemenką dalį internetinio srauto. Youtube irgi dažnai klipus paspoksau.

 4. Posted 2008.5.1 at 16:30 | Permalink

  Hmz, torentai įjungti, jeigu nesinaudoju internetu. Internetinio radijo neklausau. Youtube’ių ir kitų panašių nežiūriu. Reiškias pas mane viską suvalgo browse’inimas :)

 5. Posted 2008.5.1 at 16:47 | Permalink

  naudoju, kai reikia, torrent arba DC++, taciau vidutiniskai tai butu apie 2h per diena, ne daugiau. :) skype ijungto ir tuscio nelaikau, tad… belieka „brouzinimas“ :D i YouTube uzsuku gan daznai, per diena perziuriu bent 3-4 klipukus savo „kolegu“.

 6. Posted 2008.5.1 at 23:33 | Permalink

  Na aš kartais naudoju torrent, bet daugiausiai tai ko gero suvalgo HTTP :)

 7. genadijus
  Posted 2008.5.2 at 13:26 | Permalink

  nas as buna po kelias valandas youtube sedziu is nuobodulio, o torrenta galima sakyt ‘niekada neisjungiu’ :)

 8. Posted 2008.5.2 at 20:37 | Permalink

  „Tai kas yra didysis YouTube vartotojas? Nuobodžiaujantys biudžetinių įstaigų darbuotojai?“

  Visi nuobodžiaujantys. Mano buvęs kambariokas nuolatos žiūrėdavo tuos „juokingus“ vaizdelius net per kelias tarnybas iš karto. Kartoju, nuolatos, kai tik nesimokydavo. O pasimokydavo kartkarčiais.

  Dabar suskaičiuokim tokius „neturinčius/nesugalvojančius, ką veikti“.

 9. Posted 2008.5.2 at 21:25 | Permalink

  jo torentai labai naudoja interneto greiti

 10. Posted 2008.5.7 at 18:05 | Permalink

  Pas mane kai kuriais mėnesiais apsėda emule manija ir tada tą mėnesį 99 % suvalgo P2P, bet tai būna gana retu mėnesiu. Tada aš tikrai būnu tikras užkimšėjas, nes gaunu/siunčiu dažniausiai iš užsienio. O šiaip daugiausiai naršydamas internete. Kartais pažiūriu filmukus, bet tai ne tiek resursų surija.

 11. Posted 2008.5.16 at 20:25 | Permalink

  Na va o aš vieną kartą darbe pasileidau interneto radiją…… ir jis po truputį tyliai rijo srautą…..
  Kitą mėnesį įmonei parėjo 200 litų didesnė sąskaita už internetą.. Pasirodo, kad duomenų srautas buvo ribotas. (niekad nebūčiau pagalvojęs…)
  Tai va, kartais ir nekalti dalykai gali kainuoti…. (pvz 200 lt nuo atlyginimo)