Kai paštas nebeveikia…

inbox04

Būna taip, kad pašto programos ir tarnybos veikia, o paštas – ne. Keista? Nė kiek! Manau, kad kai kas iš jūsų jau su tokia problema yra susidūrę – į pašto dėželę plūsta laiškai, į kuriuos nei atsakyti, o kartais jų nei perskaityti nebespėji. Taigi realiai paštas nustoja veikęs – tai tas pats, kas po popierių krūva nebepasiekti savo realios laiškų ar gautų dokumentų dėžutės.

Ir tai ne šlamštas, ir net ne bekonas… Tai normalūs laiškai, į kuriuos dažniausiai reikia atsakyti ir ne bet kaip. Kai kurie laiškai yra tikri vampyrai – visiškai nesiskaitydami su jūsų laiku, jie reikalauja daugiau dėmesio ir pastangų atsakyti, nei keli rašiniai į tinklaraštį. Doras atsakymas į kai kuriuos gali pareikalauti savaitės pasiruošimo!

Kad būtų aiškiau, pateiksiu keletą pavyzdžių. Jei esate rašę ką nors panašaus, neįsižeiskite – niekam netaikau asmeniškai.

 • Turiu svetainę abc.lt. Kaip patartum ją patobulinti?
 • Susidomėjau PHP programavimu. Ką tokio suprogramuoti ir nuo ko pradėti?
 • Turiu blogą abc.lt. Nesu patenkintas tuo, ką rašau. Kaip rašyti įdomiau?
 • Noriu rašyti tinklaraštį. Gal patartum apie ką rašyti, kur įdėti, kaip pasidaryti šabloną, kokius įskiepius naudoti?

Man malonu, kad žmonės kreipiasi pagalbos – nemalonu, kad turėčiau turėti dar tris gyvenimus, kad kaip nors spėčiau atsakyti. Kai nebespėju, viskam būna taikoma GTD 2 minučių taisyklė – jei įmanoma atsakyti vienu sakiniu, atsakau iš karto, jei ne – laiškai taip ir lieka neatsakyti. Labai nemalonu, bet taip jau yra…

Lifehack.org apskritai pataria paštą atsidaryti kartą per dieną. Įdomi citata:

„Dažnai visiškai normalu į neva skubų laišką atsakyti po dienos ar net savaitės.“

Nemandagu? O jei kitaip neišeina?

Dar pastebėjau, kad man kur kas geriau sekasi darbe su paštu, nei su nežinau.lt korespondencija, kuri naudoja Gmail. Darbe kiekvieną laišką priimu kaip užduotį – vos ją atlikęs (atsakęs į laišką), kaip mat ištrinu. Mano dėžutė visada apytuštė arba visiškai tuščia.

Gmail gi skatina kaupti laiškus ir nieko netrinti. Bet nauji laiškai stumia žemyn senus, nepaisydami jų svarbos. Taip kartais aptinku, kad žvaigždele pasižymėjau skubiai atsakytiną laišką, kuriam jau sukako trys mėnesiai duo gavimo dienos…

Dabar mąstau, ar Gmail principas išvis man tinka. Asmeniniams laiškams, neįpareigojančiam susirašinėjimui su draugais ar giminaičiais jis puikiai tinka, bet sunkiai pasiduoda tvarkomas darbams. Net jei žymėčiau juos įvairiomis žymomis ar dar kaip nors – milžiniškas laiškų kiekis pašto dėžutėje trikdo ir sukuria kažkokį abejonės darbų baigtimi jausmą. Pašto dėžutei tapus Augėjo tvartais ją praktiškai galima laikyti neveikiančia.

Galiausiai neapsikenčiau ir beveik visą dieną praleidau žymėdamas senus laiškus ir perkeldamas juos į archyvą. Sugebėjau šiaip ne taip surūšiuoti daugiau nei 580 laiškų. Rezultatas – „Inbox“ liko tik su 24 laiškais. Seniausias neatsakytas – spalio 1 dienos. Pasistengsiu pasivyti grafiką ir išsivalyti pašto dėželę visiškai. Taigi jei dar neatsakiau, iki Kalėdų atsakymo turėtumėte sulaukti.

This entry was posted in internetas, komunikacijos, rinktiniai. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

2 Comments

 1. Posted 2007.12.4 at 12:27 | Permalink

  Žinomas jausmas. Dažnai tenka tokių laiškų (prašymai, kad patarčiau, pamokyčiau ir t.t.) gauti. Seniau dar bandžiau atsakinėti, bet dabar nebe.

 2. L
  Posted 2007.12.8 at 11:37 | Permalink

  Man ta pati problema iškilo beskaitant nežinau.lt blogą. Šiandien atsidaręs readerį radau „Inbox`e“ 35 įrašus.