Google programų rinkinukas

Tikriausiai girdėjote apie Google Pack programų rinkinį. Skaičiau apie jį ne vieną kartą, bet kadangi sudėtyje neradau ypatingų netikėtumų, tai palikau jį ramybėje, nes kai kurias programas ir taip naudoju, o kitų man nė nereikia.

Kas yra tas Google Pack? Kylant Google ir tampant jai milžinišku autoritetu milijonams vartotojų, daug naujokų kreipė žvilgsnį į Google, ieškodami atsakymo į rekomenduotinų naudoti programų klausimą. Microsoft turi savo programų, o konkuruojančios Google tarnybos yra internete, bet ne vartotojo kompiuteryje.

Vis dėlto, rinkinį naujam vartotojo kompiuteriui Google sudarė ir pavadino jį Google Pack. Nežinau, kodėl vienos programos įtrauktos į jį, o kitos ne. Kilo daug diskusijų dėl StarOffice (kodėl ne OpenOffice.org?), Adobe Reader (kodėl ne Foxit?) ir Real Player, bet yra kaip yra.

Google Pack sudaro 13 programų, iš kurių šešios yra pačios Google. Google Earth pasauliui iš palydovo apžiūrėti, Picasa nuotraukų tvarkymui, ekrano užsklanda iš nuotraukų, Google įrankių juostelė Internet Explorer naršyklei, Google Desktop įrankių rinkinys su paieška ir Google Talk pokalbių programa.

Iš partnerių programų į Google Pack pateko pagrindinis komponentas – biuro programų rinkinys StarOffice, Skype programa skambučiams ir pokalbiams, Firefox naršyklė (irgi su Google įrankine), Real Player grotuvas su tvarkymo programa, Adobe Reader PDF failams skaityti ir dvi apsaugos priemonės: Spyware Doctor ir minimalistinė Norton Security Scan.

Patyrusiam vartotojui, kaip jau minėjau, Google Pack nėra labai įdomus. Tačiau „mamos“ sistemai jis netgi labai geras. Daugiausiai dėl to, kad turi visas komunikacijos priemones kontaktams su pasauliu, biuro programų rinkinį ir, svarbiausia, Google Updater komponentą, kuris automatiškai seka visų naudojamų programų versijas ir gali jas taip pat automatiškai atnaujinti. Būtent dėl šios automatinio atnaujinimo galimybės, apie kurią komentaruose parašė Simas, ir verta naudotis Google Pack.

Mano naudojamas programas matote paveikslėlyje (apačioje). Nenoriu diegti Skype ir Google Talk, nes nieko tada nepadarysiu – visą dieną praplepėsiu su draugais ir kolegomis. Google Desktop mano kompiuterį sulėtina maždaug 389 kartus. IE nesinaudoju, Real Player labai nemėgstu dėl reklamų (dėl to ir Winamp nelabai mėgstu), o vietoje Spyware Doctor jau turiu nusipirkęs komercinę SpySweeper. Kai baigsis prenumerata, įsidėsiu nemokamą iš Google Pack.

Jei turite kurias nors iš rinkinio programų, tai verta įdiegti Google Pack vien dėl atnaujinimo – Updater suranda jūsų pačių įdiegtas programas ir apsiima jas prižiūrėti. Argi blogas sprendimas?

This entry was posted in patarimai, programos, rinktiniai. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

12 Comments

 1. Posted 2007.11.2 at 12:25 | Permalink

  Siek tiek ne i tema:
  Nezinau kaip komentuoti, kad po to niekas napasisavintu mano vardo. Gal kas pades?

 2. Posted 2007.11.2 at 12:47 | Permalink

  Geriausia, jei kokį tokį dalyką sukurtu „Portable“, kad iš usb veiktų ir automatiškai atsinaujintų. Būtų labai šaunu, nes dabartinis turimas pack’as gana senas, o norint atnaujinti, reikia visą rinkinį parsisiųsti.

 3. vienastoks
  Posted 2007.11.2 at 15:28 | Permalink

  > nezinantis

  Niekaip, bet padės, jei užsiregistruosi Gravatarą. http://site.gravatar.com/

  > amonas

  Dabar atnaujina automatiškai ir atskirus komponentus. Rimtai. Išbandžiau. Google Updater pasileidžia su sistema, patikrina versijas ir jei neranda, tai dingsta iš sistemos dėtuvės, o jei randa – atnaujina automatiškai (šituos dalykus galima reguliuoti nuostatose).

 4. Sol
  Posted 2007.11.2 at 17:31 | Permalink

  „Google kontroliuoja jūsų paštą, jūsų video, jūsų kalendorių, jūsų paiešką. O jeigu jis kontroliuotų jūsų gyvenimą?“

  Apsakymo originalas http://www.jetstyle.ru/scroogled/ paskaitykit, gal kils keletas minčių…

 5. Ričardas
  Posted 2007.11.2 at 17:44 | Permalink

  Jeigu visą tai darytų Microsoft, tada tikrai susirūpinčiau :)

 6. Sol
  Posted 2007.11.2 at 19:22 | Permalink

  Gal ir taip, bet žmonės senai suprato, kad „nemokamo sūrio“ nebūna…Pvz. Former Agent Says Google and CIA in Partnership
  http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=4774 tas pats rusų kalba http://www.lenta.ru/news/2006/11/01/intelligence/

 7. Posted 2007.11.3 at 0:42 | Permalink

  Nežinau, kaip dėl tų atnaujinimų.. Asmeniškai tenka dalintis universiteto kompiuterių priežiūros pareiga, tai nors ir naudojam Google Pack, ir nors jis ir mėto balionėlius apie tai, kad reikalingas atnaujinimas, tačiau dažniausiai jam „nepavyksta“ parsiųsti atnaujinimų – tenka prasieiti rankomis..

 8. vienastoks
  Posted 2007.11.3 at 9:29 | Permalink

  Tai kaip tik žinai kur kas daugiau už mane… Man gerą įspūdį padarė pirminis įdiegimas, kai Google Pack viską susirado ir atnaujino Adobe Reader, kurį buvau įdiegęs pats anksčiau.

  Visi šitie atnaujinimai – labai keblus dalykas, nes nėra vieningų distribucijos taisyklių. Dėl to Windows aplinkoje neveikia normaliai nė vienas apt-get pakaitalas.

 9. Valdas
  Posted 2007.11.3 at 14:42 | Permalink

  Nereikia sirgti persekiojimo manija.Tegul mane google seka,jeigu aš jai įdomus(kuo labai abejoju).O programos tikrai geros už ką ir dėkoju.

 10. Posted 2007.11.3 at 22:49 | Permalink

  Šiandien viena programa jau man privedė „draugų“ pro galines duris. Instaliuoju Spyware Doctor. Seniai taip bebuvo… Šauniausia, kad puslapiai šokinėja su IE.:D

 11. Posted 2007.11.8 at 21:41 | Permalink

  1. Kaip komentaruose Aurimas paminejo taip kartais neveikia atnaujinimai. Pvz as naudojau wireless per FON, tai niekaip neatnaujino ir neveike tokios tarnybos kaip google docs ir google reader kartais „durniuodavo“ pasijungus per „kabeli“ viskas veikia, techniniu dalyku neismanau, todel pasilikau prie kabeliuko viskas dabar veikia :)
  2. Staroffice jei nepameluosiu tai ateityje sinchronizuosis su google docs, visai neblogai.
  3. Google talk issaugo pokalbius web’e todel svarbius pokalbius propoguoju per ji kalbetis, visgi jei ne prie vieno kompiuterio buni tai aktualu, o skype del populiarumo :( ir kelis kartus skype pavede :(
  5. O kurios programos nepatinka galima tiesiog nesisiusti
  6. Nemegstu mokamu programu.
  7. Del google sekimo taip tai kenksminga nes galima prisizaisti, bet yra ir naudos komercines ir pan.. tebunie paslaptis :/

  Jei rasite alternatyviu variantu google pack butinai
  lauksiu straipsnio nezinau.lt !

 12. qt
  Posted 2007.11.8 at 22:15 | Permalink

  to simas
  Neveikė turbūt dėl to, kad programos dirbo per kitą portą nei 80. Tau tereikia nustatyti, kad routeris forwardintų paketus iš tam tikrų, ar visų portų.

One Trackback

 1. [...] Google programų rinkinukas [...]