Google naikintuvai ir kitos naujienos

dornier27
(nuotrauka iš The Flying Kiwi)

• Google pirmadienis •

Kuo giliau technologijų bendruomenė smigs į krizę, tuo daugiau bus šnekama apie jos turčių išdaigas – pavyzdžiui, apie tai, kad Google įkūrėjų valdoma bendrovė H211 įsigijo lengvą prancūzišką naikintuvėlį Dornier Alpha Jet. Tai nėra visiška naujovė, nes naikintuvų anksčiau yra pirkęs Oracle vadovas Larry Ellisonas.

Vis dažniau pastebiu gaižų toną, rašant apie Google pelną ir uždarbį krizės kontekste. Daugiau komentarų susilaukia stringančios derybos dėl rusų Begun reklamos tinklo įsigijimo, kai kas sumano prisiteisti pinigų iš Google už tai, kad ji deda reklamą svetainėse su panašiais vardais (klaidų skvotuose). Priekabiaujančių prie Google daugės – pamatysit.

Paštas. Nors reikšmingiausias įvykis tikriausiai būtų naujos Gmail Mobile 2.0 versijos su galimybe skaityti laiškus atsijungus nuo interneto išleidimas, pašto naujovė kuria lengviausia pasinaudoti visiems – Gmail šypsniukai. Nepasigedau jų, bet retkarčiais gali praversti. Venkite jų tarnybiniuose laiškuose. :)

Naudingiausia gi naujai įdiegta funkcija yra atsakymų ruodraščiai/paruoštukai (canned responses) (tai „laboratorinė“ funkcija – ją reikia specialiai įjungti). Juos labai sunku parašyti pirmą kartą, kad neįžeistų gavėjo, bet paskui daug paprasčiau atsakinėti į gaunamus laiškus, ypač jei jų keliasdešimt ar keli šimtai per dieną. Vis dar kuriu standartinį „labai atsiprašau, visai neturiu laiko, nieko nespėju, kai tik galėsiu…“

Google patobulino ir pašto kontaktų sąrašą (adresų knygą) – žmonės, su kuriais nesusirašinėjate nuolat, perkelti į rekomenduojamų adresų skyrių (panašiai kaip Facebook „people you may know“)

Kiti atnaujinimai. Naudojantys AdSense reklamą savo svetainėse dabar gali matyti jos statistiką kartu su Google Analytics duomenimis. Tuo pačiu pranešama ir apie būsimą Analytics API. Beje, dedantys AdSense reklamą pastebėjo, kad tais atvejais, kai Google neranda tinkamų reklamų pagal temą, ji deda nepelno/labdaros organizacijų arba savo reklamą.

Atsinaujinusi Picasa bando patraukti ne tik fotografuojančius, bet ir filmuojančius. Redagavimo įrankių filmams beveik nėra, tačiau peržiūra patogi, kaip ir integravimas su YouTube.

Pradėjus prekiauti pirmuoju telefonu su Android OS, atsidarė ir oficiali programų parduotuvė Android Market. Pirmają dieną joje buvo daugiau kaip 50 nemokamų programų. Kadangi kurį laiką joje galės būti tik nemokamos programos, tai lygiagrečiai atsidarė dar bent dvi Android parduotuvės, kuriose bus ir mokamų programų.

Kol Android programėlių rinka dar tik kuriasi, iPhone „ekosistema“ jau, galima sakyti, pasiekė brandą. Dar trūksta kai kurių verslo programų, bet užtat jau yra Google Earth ir StreetView žemėlapiuose.

iGoogle portalo dizaino pokyčiai vartotojų buvo sutikti nelabai palankiai. Išjungiau naująją sąsają ir aš, nes nebegalėjau pertempti valdiklių iš vienos kortelės į kitą. Užtat rašantys tinklaraščius Blogger sistemoje, dabar galės juos rašyti tiesiai iš iGoogle. Bent jau trumpus pranešimus.

Prieš vėlines Google paleido „Namo su vaiduokliais“ svetainę, kuri gąsdina… energijos kainomis ir siūlo gyventi ekologiškiau. Vampyrų ir pabaisų tema ekologijoje pastaruoju metu itin madinga.

Smulkaus patobulinimo sulaukė ir YouTube. Jei pasibaigus klipui atsirandantys kitų filmukų pasiūlymai nesužavi, dabar galima paieškoti kitų tiesiai pačiame klipe atsiradusiame paieškos laukelyje.

Praktiniai patarimai. Jei dar nesijaučiate valdą savo Gmail paštą taip, kaip derėtų, LouisGray siūlo aštuonis rašinius su patarimais – nuo naudingų Firefox įskiepių iki IMAP valdymo.

Pabaigai – šviesus dalykas. Nors Google pozicija skaitmeninių kūrinių teisių klausimais yra nuosaiki, vis dėlto ji yra gerokai progresyvesnė, nei tradicinių medijų. Tai matyti ir iš Google analitiko Dereko Slaterio interviu tinklaraščiui ReadWriteWeb:

This entry was posted in internetas and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

4 Comments

 1. Karvė
  Posted 2008.10.27 at 17:06 | Permalink

  O kaip išjungti tą naująją sąsają? Man ji labiausiai kliūna dėl to, kad iššvaistoma dar daugiau naudingo ekrano ploto ne labai naudingam tabbing’ui…

 2. vienastoks
  Posted 2008.10.27 at 19:15 | Permalink

  @Karvė:

  Pabandyk pasirinkti „classic interface“ ar „classic view“.

 3. Posted 2008.10.28 at 3:40 | Permalink

  Bookmarkina lietuviškai nesuprasdami…

  http://friendfeed.com/e/17fb96.....s-ne-inau/

  Gal tai tarptautinio pripažinimo pradžia??

 4. vienastoks
  Posted 2008.10.28 at 10:00 | Permalink

  @Mindaugas Dagys:

  Pasižymi tuos tinklaraščius, kurie juos cituoja. Aš skaitau Louis Gray rašinius ir kartais dedu nuorodas.

One Trackback

 1. [...] me to have quick conversations in Farsi on FriendFeed, or to browse articles as uniquely titled as Google naikintuvai ir kitos naujienos, which translates as “Google fighters and other news” from [...]