Blogorama #673

vakaras07.jpg
(Šiaurėj Vakaras / © Turisto)

Dienos tema – AGATA ir kultūros ministro skandalas. Iš pradžių, atlikėjai viešai prisipažįsta nemoką valstybei mokesčių ir tikį, kad už juos sumokės kiti, kas sukėlė minčių masiškai prisijungti prie šios šaunios iniciatyvos. Vėliau paaiškėjo, kad tariama „kompensacija“ vadinamas mokestis iš tiesų yra ir bus naudojamas visai kitiems tikslams. Galiausiai, nekreipdamas nė menkiausio dėmesio į kažkokios Vyriausybės bandymus surinkti mokesčius į biudžetą, jos Kultūros ministras sakė žinąs apie mokesčių nemokėjimą, bet tikįs, kad juos galima paimti iš svetimų kišenių. Šis manevras pelnė ministrui bent vieno gerbėjo simpatijas. Liko palaidota tik kompensacijos idėja – surinkti pinigai pažadėti tai pačiai mokesčių sistemai kaip naujojo atlikėjų valstybinio sąmoningumo aktas. Vos tik bus apmokestintos papildomos laikmenos, tūkstančiai autorių ir atlikėjų nešini deklaracijomis užplūs VMI ir Sodrą. Lietuva išgelbėta. O jūs manėte, kad tai sudėtinga?

Seni nauji dalykai. Bendruomenės žudo paštą, žmonės stebisi, kad rašoma ne apie juos arba išvis baisisi pramogine tapusia žurnalistika. Rašantieji gi ketina atsipalaiduoti pirtelėje.

Keletas vaizdų savaitgaliui: užsieninės katės, viso dangaus elektrifikacija ir saulėlydis virš miško.

Nerandantiems darbo naršykleididžiulis žiniatinklio tarnybų sąrašas.

Gero savaitgalio!

Blogorama labai smarkiai apkarpyta, nes aš vis neišmokstu dirbti prie +33°C. Kaltas.

This entry was posted in blogai•lt and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

4 Comments

 1. Posted 2010.8.8 at 12:13 | Permalink

  Čia tik kas išlenda į internetą, nes su tuo susietas.. o kitose srityse visiškai tokie pat mokesčiai, tik ne visi gilinasi ar taip greit išlenda offline pasaulyje. :)

  Niekas tiems autoriams nieko neduos. Kaip ir paprastam žmogui neduoda NIEKO VMI, jie tik geriausiu atveju, grąžina mažytę dalelę, to ką jiems sumokėjai, bet +nieko neduoda, tik TIPO sumažina lažą.. :D Kadangi dabar prie įprasto GPM +15% prisidėjo, visi 9% PSD nuo autorinių pajamų + dar kažkaip fiksuota suma PSD! Viso gaunasi virš 24% mokesčių! Tai koks durnius dabar rašys tą autorinę sutartį, jei turės 1/4 atlyginimo atiduoti? Po to galės susigrąžinti 1/20 jo? Čia tik apsirūkęs menininkas viešai išpliurpia, kad nemoka… bet realybė, tai 99% nemoka arba klaidingai deklaruoja. Arba tik aš kitokių dar Lietuvoje nesutikau. :D

 2. Algimantas
  Posted 2010.8.10 at 8:57 | Permalink

  Ponas Original, o kiek mokesčių (pajamų ir Sodros) sumoka paprastas darbininkas? Ne 24 %, o 15%GPM+31%Sodra+6%PSD+3%pensijai=55%. Daugiau negu dvigubai, palyginus su autoriais.

 3. Posted 2010.8.10 at 12:05 | Permalink

  Dar pridedu vieną nuorodą, tikiuosi bus įdomi visiems :) http://www.facebook.com/FacebokSearch

 4. Posted 2010.8.27 at 8:09 | Permalink

  gan idomi.

One Trackback

 1. [...] nepretenduoju į Džiugo “blogoramą”. Švietimas dar nėra toks populiarus tinklaraštininkų tarpe. Reikia tikėtis, kad situacija [...]