Blogorama #660

egle10.jpg
(20.00. Vilnius. Lietuva / © StoneJam)

106. Retkarčiais paremiamas pritariančių ar pertariamas abejojančių balsų, iki šiol apie skaitmeninės informacijos teisines problemas lietuviškajame internete rašiau bene vienintelis. Dabar jau nebe. Dešimtys balsų visada geriau už vieną. Juo labiau, kad „Lanva vs. 106“ istorija apaugo naujomis žiniomis: Microsoft, pasirodo, nieko apie tai nežinojo; Teo į 15 min. klausimą apie „privalomą“ ryšio mazgų saugą atsakė, kad ji pageidautina, bet neprivaloma. Šiuo metu dauguma tarsi sutaria, kad Lanva operacija nepavyko ir kad ši organizacija neturi jokių duomenų bylai prieš menamus pažeidėjus pradėti.

Vienaip ar kitaip ši istorija paskatino pamąstymų apie piratų vaidmenį internete, žmogiškų „piratavimo“ ataskaitų, ūkiškų tokios veiklos paskaičiavimų. Beje, mus su Dovile (ir ne vien mus) irgi apvogė (Dovilė šioms apžvalgoms sugalvojo pavadinimą). Man dėl to galvos neskauda – tik atrodo keista pradėti svetainės kūrimą nuo tokios reputacijos… Bet sako, kad ten vaiko darbas. Nežinau.lt jau pergyveno kelis tokius „viska copy is neto“ projektėlius.

ziema10.jpg
(Pirmasis sniegas, taip ilgai lauktas ir pagaliau sulauktas / © Mindaugo fotoblogas)

Piniginė. Atrodytų, kad esame gilioje skylėje, bet tokiu metu dažniausiai pradedami dideli ateities sumanymai (Google irgi gimė iš krizės). Todėl gal dabar pats laikas domėtis e-komercija? Žiūrint, kaip užsienyje dygsta viena po kitos skaitmeninių knygų leidyklos, norisi, kad Lietuvoje irgi kas nors daugiau už apklausas svetainėse prasidėtų. Va, ko neverta daryti neapgalvojus, tai pirkti skolon. Geriau jau išmokti taupyti – laikas tinkamas. Žinoma, dar blogiau pirkti už svetimus bankroto akivaizdoje. Bet sąrašas dalykų, kuriuos galima atimti iš piliečių, atrodo begalinis, tai kodėl gi ne? Liberalizmo vardan. Neskaitančio laiškų liberalizmo vardan. Na, o mėgstantys skaičiuoti, gali sužinoti viską apie tą nuvalkiotą, bet vis dar nesuprastą BVP.

lapai10.jpg
(Rudens armonika / © Grumlino palėpė)

Technariumas. Ubuntu, žinia, visada laimi. Jei kriterijus parenka taip, kaip jai patogiau. Bet realybėje naudojami visai ne sintetiniai savybių rinkiniai, o realus pojūtis ir patirtis dirbant. Bus matyti, ar ta patirtis padės Google Wave pateisinti bent menką dalį to, kas apie ją rašoma. Gavau pakvietimą ir aš. Bet kol kas tik standartiškai: prisijungiau, paspoksojau buku žvilgsniu ir išjungiau. Štai Facebook, nors ir labai marga ir dažnai kintanti tarnyba, kelia nebent praktinius klausimus – kaip įdėti savo tinklaraščio srautą į šį bendruomeninį tinklą?

pusys10.jpg
(Raštai ir pavidalai / © Grumlino palėpė)

Įvairovė. Mūsų kelionės po vietas, pastatytas iš plytų ir iš kaukolių. • Mūsų žavėjimasis išradingumu įrengiant duris ir panaudojant palanges. • Mūsų domėjimasis, kas teka po grindiniu ir kas skamba po žeme. • Anuomet barzdaskučio praktika trukdavo 6 metus. Dėl suprantamų priežasčių. • Dabar gi daugeliui mūsų trūksta visuomeninio aktyvumo. Pavyzdžiai yra vienetai. Visi likę yra prisitaikėliai? Nepatenkinti ir kritikuojantys prisitaikėliai?

Šiandien pilvui: orkaitėje kepti makaronai.

Šiandien poilsiui: tuščia telefono sąskaita.

Tuo leiskite šį diskursą ir baigti.

This entry was posted in blogai•lt and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

9 Comments

 1. Posted 2009.11.10 at 21:49 | Permalink

  kaip įdėti savo tinklaraščio srautą į šį bendruomeninį tinklą? – nurodoje tik „http:///“

  • vienastoks
   Posted 2009.11.10 at 22:05 | Permalink

   Pataisiau, dėkui. Kolegos visai nesirūpina, kaip atrodys jų įrašo URL. Su perkodavimu kasdien kyla problemų.

 2. Posted 2009.11.11 at 0:04 | Permalink

  Ta blogorama.lt – tai tarsi vagystė iš visų nežinau.lt blogoramų gerbėjų! :)
  Ir apgavystė! :D
  Bet savotiškai įdomus klinikinis atvejis – geležinė logika: jei jau dedi į RSS, tai reiškia kaip ir dovanoji :D
  Aš žinau, kad nieko keisto. Žinau, kad dabar taip mąstoma.
  Bet nepriprantu, ir todėl nenustoju žavėtis :D

 3. Posted 2009.11.11 at 9:03 | Permalink

  Beje laukiam gražaus skaičiaus :)

 4. esutoks
  Posted 2009.11.11 at 12:02 | Permalink

  Siūlyčiau nezinau.lt autoriui pasidomėti ir aprašyti Microsoft dreamspark.com programą, kuri taip pat prieinama visiems Lietuvos studentams. Iš dreamspark.com galima nemokamai legaliai parsisiųsti Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, kuriuos atitinkamai galima „paversti“ į Windows XP, Windows Vista ir Windows 7 (plačiau žr., win2k3.msfn.org; http://www.win2008workstation.com). Ten pat išduodamas ir legalus raktas. Pakanka turėti ISIC studento arba dėstytojo kortelę. Kai kurių universitetų studentams jos nereikia. Pagal licenciją šiomis operacinėmis sistemomis galima naudotis net ir pasibaigus studijoms.

  • Pijus
   Posted 2009.11.12 at 20:10 | Permalink

   hm, kad matau tik guide kaip paversti i win xp, gal galima nuorodą dėl win7 :)

   • Pijus
    Posted 2009.11.12 at 20:17 | Permalink

    hm atidžiau peržiūrėjęs radau.. :)

 5. Posted 2009.11.11 at 22:24 | Permalink

  O aš galvojau, kodėl nerašoma apie blogorama.lt, nes pats pramiegojau tikrąją blogoramą.

 6. Posted 2009.11.12 at 16:22 | Permalink

  Džiugai, o jei tu užpatentuotum „Blogoramą?.. Visgi, tai tavo sumanymas, tiesa?

One Trackback

 1. By iRiver žengia į e-knygų rinką on 2009.11.11 at 20:50

  [...] džiaugiuosi su šiuo blogu pirmą kartą papuolęs į nežinau.lt blogoramą [...]